Making Weather: levitující mrak, který slouží jako stylový bytový doplněk a reproduktor

Jiří SvobodaJiří Svoboda

mrak

Způsobů, jak ozvláštnit vaše obydlí je spoustu. Neobvyklý nábytek nebo extravagantní světla rozhodně zaujmou, ale jak by se asi vaše návštěva tvářila, pokud by u vás v obýváku objevila vznášející se mrak?

Nejde o žádné sci-fi, ale o výsledek spolupráce firem Richard Clarkson Studio a Crealev, které společným úsilím vytvořili projekt zvaný Making Weather. Nejedná se ale jen o designovou vychytávku. Uvnitř oblaku se nachází Bluetooth reproduktor společně s led diodami schopnými reagovat na hudbu. Výsledkem je tak hrající mrak s důvěryhodným bouřkovým efektem.

spaceknow1

Přečtěte si takéSpaceknow: český startup od bývalého zaměstnance NASA, který analyzuje ekonomické faktory pomocí satelitních snímků

Je tvořen polyesterovými vlákny, mezi kterými musí být pro správné fungování kromě reproduktoru a diod také silný magnet. Stejný se nachází i ve stylově laděném podstavci, který je konstantně připojený ke zdroji elektrické energie. Vše tak stojí na stejném principu, jako například vlaky Maglev.

makingweather-5

Making Weather je prozatím ve stádiu prototypu, avšak jeho designový základ je Richardovi Clarksonovi blízký. Jeho firma totiž již nyní nabízí v několika variantách i závěsné mraky, z nichž některé mají i barevné diody či šedou, bouřkovou barvu. Produkty Crealevu jsou zase levitační technologie, například pro použití ve výlohách obchodů.