Mapy.cz od Seznamu už najdete také v Android Auto. Od léta vás upozorní i na rychlostní radary

Patrik SvatošPatrik Svatoš

mapy-cz-android-auto

Foto: Seznam.cz

Navigace Mapy.cz v systému Android Auto

0Zobrazit komentáře

Téměř rok a půl po spuštění podpory Apple CarPlay v aplikaci Mapy.cz se stejného kroku dočkali i řidiči, kteří ve svých vozech dávají přednost rozhraní Android Auto. Díky nově ohlášené integraci si tak na displejích svých infotainmentových systémů mohou zobrazit navigaci s mapovými podklady od Seznamu.

Česká technologická firma prozradila velké plány se svou navigací loni v létě a už tehdy hovořila o možnosti pohodlného využívání Mapy.cz v autě bez ohledu na to, jaký operační systém na svém telefonu máte. Oproti alternativám v podobě Google Map nebo Waze si pak Seznam chce zakládat na výhodě v podobě znalosti lokálního prostředí.

V rámci Android Auto se nicméně česká navigace neobejde bez některých omezení. Jelikož se jedná o podklady třetí strany, tak nelze například hýbat mapou a v historii hledání je zobrazeno méně bodů. Jinak jde o standardní Mapy.cz, jak je známe. Aplikace pracuje s vlastními daty, umí upozorňovat na rychlostní limity nebo správnou volbu jízdního pruhu, a ať už budete potřebovat vyrazit kamkoli, vždy vám nabídne tři cesty, ze kterých si vyberete.

Stejně jako konkurenční aplikace, tak i ta od Seznamu v reálném čase propočítává zvolenou trasu a neustále ji porovnává s jinou variantou. Díky tomu v případě nehody na původně zvolené cestě přeplánuje aplikace jízdu tak, abyste se těm největším komplikacím vyhnuli. Jedná se o stejný princip, který můžete znát například z navigace od Googlu.

Abyste mohli Mapy.cz využívat i ve svém autě, stačí si stáhnout nejnovější aktualizaci. Poté si můžete cíl cesty naplánovat u ranní kávy, poté jen sednout do auta se systémem Android Auto, připojit telefon a navigace se přenese i na displej infotainmentu. Na mapových podkladech i dalších funkcích se má navíc nadále pracovat. Už letos v létě se například dočkáme několika novinek, mezi kterými nemá chybět ani hlášení o rychlostních radech.

mapy-cz-android-auto3

Foto: Seznam.cz

Navigace Mapy.cz v systému Android Auto