Masivní otřes v kryptosvětě i nová nekorektní videohra z české vesnice. Čtěte zprávy týdne

Pravidelný přehled zpráv je tady. Co zásadního se u nás i ve světě v uplynulém týdnu odehrálo? Čtěte nebo rovnou poslouchejte v podcastu Weekly.

Filip HouskaFilip Houska

newsletter-photo-2

Foto: Boomer Games / FTX

Nová česká hra s nekorektním humorem a Sam Bankman-Fried, zakladatel kryptoburzy FTX

S nedělním večerem přichází už tradiční rekapitulace článků, které jsme pro vás v uplynulém týdnu publikovali. Ve výběru nejzásadnějších zpráv i nejčtenějších článků se dostaneme jak k masivnímu otřesu ve světě kryptoměn, což odstartovala kryptoburza FTX, tak k nové a nekorektní hře, za kterou stojí česká vývojářská firma Boomer Games.

Vedle toho se podíváme též na nelichotivě se vyvíjející dění okolo americké společnosti Groupon, ve které mají miliardy i čeští investoři z Pale Fire Capital, a také na největší propouštění zaměstnanců v historii firmy Meta Marka Zuckerberga. Doporučíme rovněž velký rozhovor s Luďkem Niedermayerem.

Ostatní zásadní články za minulý týden najdete níže. Nyní přejeme příjemné čtení nebo poslech skrze podcast Weekly. Sledovat nás můžete na sociálních sítích včetně Instagramu, kde se o novinkách můžete dozvědět ve vizuální formě.


Nejzásadnější zprávy týdne


Podcast

Zásadní zprávy z uplynulého týdne si můžete pustit i jako audioverzi ve formě podcastu Weekly, který (stejně jako newsletter) dostal nový vizuální kabátek. Jeho součástí je i rozhovor s Jakubem Vejmolou alias Kicomem z Bitcoinovýho kanálu, se kterým si redaktor CzechCrunche Jiří Svoboda povídá o aktuálním – a nutno podotknout, že velmi hektickém – dění ve světě kryptoměn.

Všechny podcasty Weekly si můžete pustit i na Spotify, Google Podcasts a Apple Podcasts. K dispozici jsou i přímo na cc.cz/podcasty.


Nejčtenější články týdne

Dabing Petra Rychlého, lahváče a cíga. V nekorektní české hře si užijete léto na vesnici v roce 2000

Groupon dál padá k zemi. Čeští investoři v něm mají miliardy, ale věří v obrat a přikupují další akcie

Partner newsletteru

Největší tuzemský festival kosmických aktivit Czech Space Week přiveze do Prahy bývalého šéfa výzkumného centra NASA Peta Wordena i ředitelku telekomunikací a integrovaných aplikací agentury ESA Elodie Viau. Hlavní akcí celého týdne bude dvoudenní konference Space2Business.

Registrujte se do 20. 11. na tomto odkazu.

Po obrazech autistického milovníka map se jen zaprášilo, jeho Maappi teď zkouší štěstí s NFT

Šance na rychlé oddlužení pro dluhopisového krále Michala Mičku? Nebezpečný precedens

Rohlík má nový sklad a sází v něm na roboty. Nákup se z něj k zákazníkům dostane i do hodiny


Doporučujeme

✍️ Rozhovor s Luďkem Niedermayerem

  • O tom, proč Česko stagnuje, co by měla vláda dělat jinak (a lépe), kde je příčina neefektivní byrokracie a jak se poučit z energetické krize. Přečtěte si celý rozhovor.

✍️ Češka, která velela misím v Gruzii i na Donbase

  • Eva Prokšová z policejního prostředí a světa konfliktů přešla do korporace a vysvětluje, že pomáhat má smysl i tam. Přečtěte si celý rozhovor.

📅 Připravte se na Pavla Tykače

  • Na naší investiční konferenci Money Maker, která se koná již 29. listopadu, vystoupí řada zajímavých hostů z oboru. Včetně Pavla Tykače ze Se.ven Energy. Lístky kupujte zde.

📅 Korzo Národní (17. 11.)

  • Korzo Národní jsou oslavy 17. listopadu a otevřený kulturní prostor pro připomenutí hodnot svobody a demokracie. Svíčku můžete zapálit i na dálku. Více informací zde.