Microsoft nabídne herní konzoli Xbox One a bezmála 100 her za jedno měsíční předplatné

xboxonex

Herní konzole Xbox One X

0Zobrazit komentáře

Technologický gigant Microsoft, který je v herní komunitě znám zejména pro svoji herní konzoli Xbox, se svými nejnovějšími modely Xbox One S a One X konkuruje především japonskému Sony a jeho PlayStationu 4. I když si PlayStation drží stále větší základnu hráčů, Microsoft se rozhodl k zajímavému kroku, který by k němu mohl přivést i ty, jež nemají stovky dolarů na nákup nové konzole, her a poté ještě platby za Xbox Live, což je povinné členství pro hraní online.

Po předchozích spekulacích Microsoft nyní oficiálně oznámil, že se chystá spustit službu Xbox All Access, ve které si lze vybírat ze dvou balíčků: buď s konzolí Xbox One S, nebo výkonnějším modelem Xbox One X, přičemž k sobě obě dostanou ještě přístup k online službě Xbox Games Pass, která nabízí bezmála 100 her, a také ke zmíněnému Xbox Live pro hraní online.

Levnější varianta balíčku s One S vychází na 22 dolarů měsíčně (484 korun), dražší s One X na 35 dolarů (770 korun), a to při závazku na 24 měsíců bez navýšení, po jehož uplynutí si lze konzoli nechat. Nejde tak o klasický pronájem, ale jistou formu splátek, při kterých mají hráči v případě levnější varianty ušetřit za dva roky bezmála 130 dolarů. Po dvou letech se mohou rozhodnout, zda naskočí na potenciální nový plán, nebo budou nadále platit už pouze členství v Xbox Live a Xbox Game Pass.

xboxonexx

Služba bude zpočátku dostupná pouze na americkém trhu a má jít o jakýsi test reakce uživatelů. Pokud se setká s úspěchem, velmi pravděpodobně se postupně služba objeví i na dalších trzích, včetně České republiky, kde je silná herní komunita. Trochu horší jsou už samotné podmínky pronájmu. Americká limitovaná záruka totiž počítá pouze s jedním rokem možných vad a pokud se vám konzole rozbije kdykoliv během druhého roku užívání, musíte měsíční poplatky hradit dále.

kretinsky

Přečtěte si takéKřetínský a Tkáč kupují za miliardy korun podíl ve firmě provozující síť českých obchodů MakroKřetínský a Tkáč kupují za miliardy korun podíl ve firmě provozující síť českých obchodů Makro

Stejně tak není možné konzoli ani celý balíček vrátit, například ve standardní dvoutýdenní až měsíční lhůtě jako u běžného nákupu. Microsoft mimo jiné pracuje s tím, že hodnota konzole během dvouletého cyklu znatelně neklesne, což je spekulativní a může to zásadně ovlivnit celkové úspory. I tak je jasné, že členství mnoha hráčům usnadní cestu k okamžitému vlastnictví konzole.

Příprava půdy pro nadcházející generaci

Microsoft mimo stávajících konzolí postupně pracuje také na nové generaci, která by se měla objevit již během několika příštích let. Své stávající zákazníky tak dlouhodobě upíše do měsíčního kontraktu, a pokud se bude dařit podle očekávání, většina z nich poté přejde i na novou konzoli, které tak Microsoft na první pohled prodá mnohem více než za plnou cenu.

ps4

Konkurenční konzole PlayStation 4 od Sony

Dle analytiků to má být „zoufalá“ snaha o vyrovnání boje, který Microsoft s Xboxem One již dávno prohrál. Dle dostupných čísel se totiž konzolí od Sony prodá zhruba dvakrát více než série Xbox One od Microsoftu.

Foto: Microsoft, Sony

Diskuze (0)

Novinka

Anonym