Microsoft vydal novou to-do aplikaci, která brzy kompletně nahradí populární Wunderlist

todo

Stejně jako Google, je Microsoft znám pro své četné akvizice populárních služeb, které mají bohužel v pozdější fázi nejasnou budoucnost. Většinou jde o produkty, které si velké společnosti pořizují pro získání nadějných talentů a pro další experimenty nebo vývoj zcela nových věcí uvnitř firmy. Jinak tomu nebylo ani v případě akvizice aplikace Sunrise nebo německého 6Wunderkinder, který od roku 2010 vyvíjel a provozoval populární to-do aplikaci Wunderlist.

Za tu Microsoft v roce 2015 zaplatil mezi 100 – 200 miliony dolarů, tedy až 5 miliard korun. Společně s týmem z původního 6Wunderkinder po celou dobu následně pracoval na nové aplikaci s „originálním“ názvem Microsoft To-Do. Díky ní si lze přehledně organizovat každodenní úkoly, které jsou propojeny s funkcí inteligentních návrhů na základě pokročilého algoritmu.

ackee-kancelare

Přečtěte si takéPražské vývojářské studio Ackee daruje vybrané neziskové organizaci aplikaci za milion korun

Úkoly pak lze řadit podle důležitosti nebo příležitosti, přiřadit k nim různě barevná pozadí nebo vlastní kategorie. Aplikace je momentálně označena jako Preview, protože v ní stále chybí několik dalších funkcí, které stále pouze ve Wunderlistu. Jakmile se je podaří implementovat, To-Do kompletně nahradí Wunderlist, ze kterého budou převedena i data uživatelů.

todo3

Stahovat je aktuálně možné pro zařízení běžících na iOS, Androidu nebo Windows 10 Mobile, případně lze nástroj využívat i v jeho online formě.