Midjourney pro všechny. Tvůrci obrázkového generátoru na víkend spustili přístup zdarma

Midjourney fungovalo i na neplacené bázi, koncem března jí ale vývojáři zastavili kvůli vysokému zájmu lidí a zneužívání pro tvorbu dezinformačního obsahu.

Filip HouskaFilip Houska

midjourney_1

Foto: Midjourney

Šťastná žena se psem podle Midjourney

0Zobrazit komentáře

Místy je až neuvěřitelné, jaké nápadité fotky dokáže Midjourney za malou chvíli z jednoduchého textového příkazu vymyslet. Není proto divu, že se obrázkový generátor stává mezi lidmi čím dál oblíbenější – a teď je dokonce zase zdarma. Alespoň tedy pro tento víkend. Jeho tvůrci se totiž rozhodli, že příchod nové verze Midjourney oslaví právě časově omezenými bezplatnými přístupy.

Midjourney standardně fungovalo i na neplacené bázi s omezenými možnostmi využívání, koncem března jí ale vývojáři zastavili kvůli vysokému zájmu lidí a zneužívání pro tvorbu dezinformačního obsahu. Aktuálně se má věc tak, že pokud chcete Midjourney naplno používat, musíte si zaplatit předplatné za deset až šedesát dolarů měsíčně. Podle toho, jak náročným uživatelem chcete být.

Před pár dny ovšem tvůrci pod taktovkou Davida Holze přišli s další aktualizací svého systému, respektive s verzí 5.1, která v některých aspektech schopnosti Midjourney opět posouvá – a aby to řádně oslavili, rozhodli se potěšit zejména ty, kteří si službu chtějí vyzkoušet. Pro tento víkend proto obnovili bezplatnou verzi, tím pádem tak Midjourney zdarma zpřístupnili úplně pro všechny.

Registrace do Midjourney je vcelku prostá. Stačí jít na web midjourney.com a dole kliknout na tlačítko Sign In. Poté se vám ukáže pozvánka na připojení do komunikační služby Discord, na které Midjourney funguje. Pokud už máte vytvořený účet z dřívějška, přihlásíte se. V případě, že účet ještě nemáte, profil si založíte, projdete registrací a potvrdíte v e-mailu.

Na Discordu si pak v levém sloupci vyberete jeden z kanálu #newbies, který je veřejný a uvidíte v něm i tvorbu dalších uživatelů. Pak si už vystačíte jen se slovem /imagine (včetně lomítka), které uvedete do textového pole níže, a hned za něj můžete napsat prakticky jakýkoliv příkaz k tomu, co má Midjourney vytvořit. Generování obrázku trvá zpravidla okolo minuty, závisí ale na vytíženosti serveru.

midjourney_2

Foto: CzechCrunch

Rozhraní Midjourney v komunikační službě Discord

Po této době se v kanálu objeví čtveřice obrázků, která byla na základě vašeho příkazu vygenerována. Přijde vám i notifikace, respektive zvukové upozornění, že je hotovo (ať nemusíte neustále sledovat Discord). Jednotlivé obrázky si můžete necháte zvětšit a stáhnout, případně ten nejideálnější vybrat a nechat Midjourney, ať vygeneruje další, velmi podobné verze.

V případě tvorby pokročilejších věcí je vhodné zamířit třeba na YouTube a vyhledat si videa s tipy a triky, jak Midjourney používat. Jedním z užitečných tipů je například dodatečné zadání, ať se vám obrázky generují v širokoúhlém formátu (standardně totiž Midjourney dělá čtverce) – ten zní -ar X:Y, kdy za „X“ a „Y“ dosadíte poměr stran. Venku jsou stovky manuálů, které zvládnou dobře poradit, namátkou třeba tento.