Miliardář Karel Janeček spouští v Karlíně startupový inkubátor s palebnou silou 700 milionů

Michal PtáčekMichal Ptáček

karel
0Zobrazit komentáře

Na české technologické scéně je opět živo. Miliardář a spolumajitel RSJ, Karel Janeček, totiž v pražském Karlíně už brzy odstartuje jeden ze svých nových projektů, konkrétně startupový inkubátor s názvem GistinUp.

Ten by podle informací, které přinesl portál Lupa.cz, měl mít na rozjezd připraveno 700 milionů Kč a soustředit by se měl především na podporu a rozvoj inovativních projektů v regionu střední a východní Evropy.

labs03

Přečtěte si takéTomáš Jasovský o tom, jak vznikl pražský projekt InVision Labs, stamilionového startupu InVisionTomáš Jasovský o tom, jak vznikl pražský projekt InVision Labs, stamilionového startupu InVision

„Jsme v situaci, kdy máme jako lidská společnost ohromný potenciál, musíme ho ale jenom probudit,“ prozradil pro Lupa.cz, Karel Janeček.

Kromě Janečka pak za připravovaným projektem stojí ještě Jan Nekovář, s tím, že chod celého projektu má mít na starost Vít Šubert.

„Inkubátor není nijak tématicky omezený, musí být ale funkční. Naše služby tak poskytujeme jak začínajícím idealistům, tak startupům, které jsou připraveny na globální růst. Jakýkoliv startup, který uznává hodnoty inkubátoru, může poslat nápad. Do deseti dnů odpovíme, jak rozhodla naše rada mentorů. Každý startup pak dostane přiděleného mentora,“ prozradil pro Lupa.cz, Šubert.

A dodává…

„Na místní scéně vládne spíš konkurenční boj. My bychom chtěli do Česka přinést spíš ducha Silicon Valley,“

Pro snadnější vstup na americký trh, pak inkubátor začal spolupracovat s agenturou USMAC, s tím, že prvním projektem, který GistinUp podporuje, je startup ShipVio, jenž propojuje odesílatele s dopravci a údajně umožňuje odesílat zásilky za nejvýhodnější ceny po celé Evropě.

foto: Karel Janeček

Rubriku Startupy podporujíjt-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym