Miliardový herní hit Red Dead Redemption 2 míří po roce z konzolí na PC. Objeví se i na Google Stadia

rdr2horse

Foto: Rockstar Games

Red Dead Redemption 2

0Zobrazit komentáře

Pouhý měsíc nás dělí od vydání jedné z historicky nejúspěšnějších her na PC, po roce, kdy ovládala trh s herními konzolemi. Red Dead Redemption 2 od Rockstar Games vyšlo v říjnu minulého roku po osmiletém čekání na konzolích jako pokračování předchozího dílu. Za pouhé 3 dny po vydání hit vydělal studiu 725 milionů dolarů (16,5 miliardy korun), což ho posunulo na nejlepší otevírací víkend v celém zábavním průmyslu, včetně toho filmového.

Akcie vydavatele Take-Two Interactive letěly nahoru a opět se spekulovalo, kdy hra vyjde na PC platformě. Rockstar Games jsou známí tím, že počítačovou verzi pravidelně záměrně prodlužují, často i kvůli exkluzivní smlouvě s Microsoftem nebo Sony. Čekání je ale téměř u konce a na PC Red Dead Redemption 2 zamíří 5. listopadu a nabídne hned několik převratných novinek.

Předně, Rockstar hru vydá pouze v její digitální podobě, a to prostřednictvím vlastní platformy Rockstar Games Launcher, kde k tomu přidá zdarma dvě hry a další vylepšení, a také v obchodě Epic Games, Humble Store nebo ve vybraných sítích obchodů, které nabízí digitální verze. Na populárním Steamu se hra objeví až o měsíc později, pravděpodobně kvůli dohodě s Epic Games, které do svého tržiště investuje obrovské prostředky a hledá exkluzivity.

rdr2-3

Foto: Rockstar Games

Red Dead Redemption 2 a hlavní postavy

Hra se překvapivě objeví i na nové herní službě Googlu s názvem Stadia, která vyjde příští měsíc. Google tak ulovil pro svou novou platformu obrovský hit. Součástí počítačového portu bude vylepšená grafika i celý engine, nové lovecké mise, úkryty, zbraně a spousta dalších vylepšení, které Rockstar představí příští týden. Vedle módu pro jednoho hráče bude samozřejmě k dispozici i multiplayer v podobě Red Dead Online.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym