Mladíci z Hodonína slaví úspěch se svým nábytkem ze dřeva a kovu. Wuders loni vyrostli o téměř 1 000 %

wuders3

Foto: Wuders

Dominik Herka, Václav Herka, Jan Herka a Václav Staněk, společníci Wuders

0Zobrazit komentáře

Růst o téměř 1 000 procent a obrat 30 milionů korun. I takových čísel lze dosáhnout, pokud se věnujete práci s kovem a dřevem. Bratrům Herkovým ještě nebylo ani pětadvacet let, i tak ale jasně dokazují, že ono pořekadlo o řemeslu se zlatým dnem stále platí. Jejich firma Wuders funguje necelé čtyři roky a hlavně vloni se jim podařil úspěch, na který mohou být právem pyšní.

Bratři Jan a Dominik Herkovi spustili svůj e-shop v roce 2017. Vzhledem k tomu, jak postupně přibývalo objednávek, začala se jejich firma rozrůstat a pohlcovat další členy rodiny. Minulý rok ovšem přinesl zásadní zlom a obrovský růst, díky kterému se jméno společnosti Wuders dostává do povědomí stále většího počtu zájemců o kvalitní nábytek.

Díky optimalizaci výroby, novým prostorům a týmu, který tvoří 25 lidí, bylo Wuders za rok 2020 schopno prodat okolo 4,5 tisíce kusů nábytku. S tím se pojí i obrovský nárůst poptávky i daleko větší obraty, jež se oproti předloňskému roku meziročně navýšily o 950 procent – ze 3 milionů na 30. Zhruba stonásobně by se měl navýšit také čistý zisk oproti roku 2019, kdy činil 100 tisíc korun, ale finální čísla prozatím nemá firma k dispozici.

wuders1

Foto: Wuders

Značka Wuders staví na kombinaci masivu a kovu

Důvodů pro tento úspěchu je hned několik. Tím prvním je určitě vzhled výrobků, který hraje na svěží designovou notu, jež si skvěle rozumí s aktuálním minimalistickým pojetím interiéru. Masivní stoly, stolky i poličky fungují jako solitér, který celému prostoru sluší a vnáší do něj prvek přírody a poctivosti. Právě snaha vyzdobit si své okolí byla loni silnější než kdy dřív.

Lidé trávili mezi čtyřmi stěnami daleko větší množství času a měli tak i více prostoru a motivace přemýšlet o tom, jak to u nich doma vypadá. Nákupy ve standardních prodejnách s nábytkem však byly komplikovanou záležitostí, a proto mnozí raději využili možnosti nákupu na e-shopech, takže to k Wuders neměli daleko.

Na úspěchu z minulého roku má firma v plánu stavět i nadále. Ve hře je možnost posunout celý projekt za hranice Hodonína, kde firma aktuálně sídlí, a mít zastoupení v Praze. Velké plány se však týkají i čísel. Pokud se v loňském roce obraty Wuders pohybovaly okolo 30 milionů korun, v tom letošním je v plánu růst až o 500 procent s obraty až 150 milionů.

Jedná se o ambiciózní cíl, ovšem Wuders už není ani zdaleka jen o bratrech, kteří dělají hezký nábytek. Do projektu se v roce 2018 zapojil také Václav Staněk, zakladatel obuvnické firmy Vasky, která má za sebou neméně úspěšný rok, a který se snaží bratrům pomoci posunout celý projekt na novou úroveň. Firma tak nyní nabírá nové zaměstnance, investuje do strojů a technologií a začíná se i mluvit o expanzi za hranice.

wuders2

Foto: Wuders

Wuders postupně buduje své jméno a chystá se i na expanzi do zahraničí

Diskuze (0)

Novinka

Anonym