Mobilní appka PingTune získala 1.64 milionu dolarů a mohla by být další velkou věcí

Michal PtáčekMichal Ptáček

PingTune team photo
0Zobrazit komentáře

Vypadá to, že na trhu mobilních „messaging“ aplikací bude i nadále živo. Dalším zajímavým objevem, o kterém se začíná hodně mluvit, je iPhone appka PingTune, která kombinuje zasílání zpráv přátelům s poslechem a sdílením hudby.

PingTune původem z Londýna, vám umožní na podporovaných portálech jakými jsou momentálně Youtube nebo SoundCloud, vyhledat libovolnou písničku, v editačním režimu vyříznout její zajímavou část, doplnit text a následně pak s vašimi přáteli sdílet například vaši momentální náladu nebo zážitky. Svým způsobem se jedná o podobný princip, na jakém bude fungovat připravovaná aplikace Snippit od českého Cleevia, o které jsme nedávno psali.

Zakladatel PingTune Henry Firth o zrodu tohoto nápadu řekl:

Všimli jsme si, že lidé rádi na sociálních sítích sdílejí hudbu, ale způsob jakým to dělali byl trochu humpolácký. Kopírovat odkazy mezi jednotlivými okny není na mobilu ideální. Chtěli jsme tento proces zjednodušit a proto jsme vytvořili PingTune.

Provedení aplikace zaujalo i dvojici investorů Ruperta Hambra a Dominica Perkse, kteří do ní investovali 1 milion liber, tedy zhruba 1.64 milionu dolarů.

Android verze aplikace je v přípravě, majitelé iPhonu pak mohou stahovat zde.

Video představující aplikaci…