Monitoring špatného parkování v Praze, příběh designových plotů Aitaa a novinky Applu. Čtěte zprávy týdne

Filip HouskaFilip Houska

newsletter-photo-8

Foto: Iterait / Aitaa

Monitoring špatného parkování v Praze a příběh plotů Aitaa

0Zobrazit komentáře

Je tady neděle, tedy čas na rekapitulaci zásadních článků, které jsme v uplynulém týdnu publikovali. Nejprve se podíváme na monitoring špatného parkování v Praze, které dosud zajišťovalo bílé auto s kamerami na střeše od Eltoda. Nyní se však této činnosti chopí startup Iterait, který bude sledovat i stav silnic. Poté nahlédneme pod pokličku designových plotů Aitaa, které mají za sebou příběh jako na horské dráze.

Minulý týden mimo jiné proběhla i první letošní prezentace nových produktů od Applu, kde byl představen jak aktualizovaný iPhone SE, tak zcela nový počítač s obrovským výkonem. V neposlední řadě jsme pro vás připravili i velký souhrn firem, které se kvůli invazi ruských vojsk na Ukrajinu rozhodly omezit byznys v Rusku.

Ostatní zásadní články za minulý týden najdete níže. Nyní přejeme příjemné čtení nebo poslech skrze podcast CzechCrunch Weekly. Sledovat můžete na sociálních sítích včetně Instagramu, kde se o novinkách můžete dozvědět v jiné vizuální formě.


Chcete každou neděli ráno shrnutí článků jako první?


Zprávy týdne

?? Ukrajinci se vrací bojovat za vlastUkrajinští pracovníci se z Česka hromadně vrací do rodné země bojovat proti Rusku. Dosud tvořili přes čtvrtinu zahraniční pracovní síly u nás, teď jejich odchod hlásí více než polovina firem, které Ukrajince zaměstnávají.

ČEZ zkouší plovoucí fotovoltaiku: Plovoucí fotovoltaika. To je trend, který nyní zkouší ČEZ – a má s ním velké plány. Do roku 2030 chce mít energii rovnající se třem Temelínům z obnovitelných zdrojů.

⚔️ Obi-Wan Kenobi v nové minisérii: Disney konečně vydalo trailer na novou minisérii ze světa Star Wars. Slavný Obi-Wan Kenobi v ní prchá před lovci Jediů a znovu se utká s Darthem Vaderem.

Válečná hydra trhá ukrajinská města na kusy: Ukrajinská města Kyjev, Charkov, Mariupol a mnoho dalších musí čelit útokům ruských vojsk, která se neštítí ani ostřelování tamních architektonických památek. A že jich tam je.

Metro D se začne stavět v řádu týdnů: Metru D už definitivně nic nebrání – a stavět se má začít během pár týdnů. Hlavní město získalo pravomocné povolení a ministerstvo odmítlo odpůrce stavby.


Souhrn zpráv ve formě podcastu

CzechCrunch Weekly vás rychle provede zásadními událostmi posledního týdne. Aktuální díl můžete poslouchat na Apple PodcastechSpotifyGoogle Podcastech a dalších podcastových aplikacích.


Eltodo v Praze končí. Monitorovat špatné parkování a nově i stav silnic bude český startup Iterait

Designový Oscar je k ničemu, když nemáte zákazníky. České plotové moduly málem zkrachovaly, než změnily strategii

Apple opět sází na výkon. Jeho nový počítač strčí do kapsy i Mac Pro, velký skok zažil také iPad Air

Z malého štěněte mrštnou šelmou. E-shop s chovatelskými potřebami Spokojený pes loni utržil téměř 600 milionů


Partner newsletteru

Nároky na kancelářské prostory se významně proměňují. Proto nově nabízíme kanceláře pro flexibilní i krátkodobé pronájmy v budově Atria Flora na Vinohradech. Oceníte skvělou dopravní dostupnost, obchody a služby na dosah, hlídané parkování a možnost užívat slunné terasy s výhledem na Prahu. Hledáte zázemí, které podpoří růst vaší firmy nebo startupu? Vyberte si z naší nabídky.


Další jednorožec s českými kořeny. Nástupce Socialbakers uzavřel investici a jeho hodnota překonala miliardu dolarů

Nový král Kickstarteru. Rekordy luxusních deskovek a chytrých hodinek pokořila fantasy sága, vybrala přes půl miliardy

Bojkot Ruska přehledně. Podívejte se na ty největší firmy, které tam kvůli invazi omezily či odstřihly svůj byznys

Co vedlo k ruské invazi na Ukrajinu. Netflix a další nabízí dokumenty o zásadních událostech poslední dekády


Doporučujeme

? CC Watch: Co víme o druhé části Duny. Pokračování epického sci-fi slibuje méně mluvení, více akce a Elvise Presleyho

Elon and The Musks: Elektromobilista Musk volá po zvýšení těžby ropy. A Češi? Ty čekají soláry na všech střechách