Moře a nebe se nesetkává jen na obzoru. Italská loděnice představila luxusní jachtu připomínající dopravní letoun

codesaca-jet-20202

Foto: Codecasa

Jet 2020 loděnice Codecasa skutečně v mnohém připomíná dopravní letadlo

0Zobrazit komentáře

Být multimilionářem přináší i určité nepsané pravidlo spočívající ve vlastnictví soukromého letadla nebo alespoň luxusní jachty. Co ale dělat, když si dotyčný přeje vlastnit obojí, ale finanční prostředky jsou přeci jen omezené? Odpověď přináší loděnice Codecasa a její nejnovější návrh plavidla Jet 2020, které připomíná letoun bez křídel.

Nákup superjachty vyžaduje přinejmenším několik desítek milionů korun. Pokud takovou částkou zájemce disponuje, může vybírat z poměrně široké nabídky plavidel všech možných velikostí, která nabízejí to nejluxusnější vybavení. To standardně zahrnuje vířivky, přepychové pokoje, bazény, prostor pro dokování vodních skútrů a člunů nebo heliport.

Většinu z nabízených jacht ale spojuje podobný všedně nevšední vzhled, kvůli kterému mohou v přístavu snadno zapadnout. To ale rozhodně nehrozí jachtě Jet 2020 od italské loděnice Codecasa, která se rozhodla inspirovat u kolegů z leteckého průmyslu a představila unikátní plavidlo, jež svým vzhledem připomíná trup některého z velkých přepravních letadel.

codesaca-jet-20201

Foto: Codecasa

Plavidlo se má stát novou vlajkovou lodí svého výrobce

Codecasa se rozhodla dostat do vln něco zcela originálního a šla na to skutečně rustikálně. Na místo toho, aby při vytváření nové jachty vybírala jen některé z prvků používaných v aviatice a jemně je implementovala do klasického lodního designu, vzala v podstatě kompletně celý trup dopravního letadla i s jeho čumákem a přetvořila jej na plavidlo.

Že se nejedná o ztroskotané letadlo na moři, diváku dojde až v druhé půli celého plavidla, kde se tyčí vysoká radarová věž, za kterou se rozprostírá veliká paluba o rozměru 20 na 10 metrů, která funguje jako relaxační zóna. Najdeme v ní zapuštěný bazén o velikosti 6 na 2 metry, krytou posilovnu, bar, posezení pod širým nebem, opalovací lehátka a také několik salónků.

Zadní část je opět připomínkou celého konceptu letadla, jelikož tvarování boků zádi připomíná tryskové motory. A celou podívanou završuje zadní nástavba s heliportem pro vrtulníky, která evokuje ocasní křídla. Ve střední prosklené části této nástavby se nachází jídelna a velký společenský salón spolu s výtahem. Ten účastníky nebeské plavby či spíše mořského letu může dopravit na úplnou záď lodi, která je uzpůsobena k nevázané klubové zábavě, a to díky plážovému baru situovaném v úrovni mořského hladiny.

codesaca-jet-20203

Foto: Codecasa

Jet 2020 nabízí vše, co by správná luxusní jachta měla nabízet

Po bujaré party se mohou všichni zúčastnění odebrat zpět do přední části lodi, kde na ně čekají měkké postele ve čtyřech soukromých kajutách pro hosty. Nad nimi se nachází hlavní ložnice pro majitele plavidla. Prostory určené pro posádku lodi jsou situovány v úplném podpalubí, naopak kajuta kapitána je v horní úrovni přední části lodi hned u lodního můstku. Všechny tyto prostory taktéž propojuje výtah.

Plavidlo sice na první pohled působí jako výmysl z pera odvázaného lodního designéra, který v předchozích letech dělal pro Boeing, ovšem opak je pravdou. Jedná se o zcela seriózní návrh italské loděnice čerpající z téměř 200 let zkušeností v oboru. Jet 2020 je koncipován jako nová vlajková loď a loděnice chce s jeho stavbou začít v polovině tohoto roku. Jaká bude cenovka takového plavidla, však prozatím oznámeno nebylo.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym