Muž v závoji, genderově neutrální Santa Claus nebo ninja. Podívejte se na nové emoji pro rok 2020

Jiří SvobodaJiří Svoboda

em

Letošní seznam nových emoji dává velký důraz na genderovou neutralitu

0Zobrazit komentáře

Na světě existuje už 1 273 obecně uznávaných emoji, které lze ve valné většině používat napříč všemi digitálními platformami. Ani takto velký počet ovšem není konečný a světlo světa nyní spatřilo dalších 117 nových obrázkových znaků. Mezi nimi se nacházejí jak kuriózní, tak poměrně logické kousky.

Jako při každé aktualizaci se na přidání nových emoji ve verzi 13.0 shodlo Unicode Consortium, které se sestává z několika technologických společností, včetně Applu, Facebooku, Googlu, Microsoftu nebo Netflixu.

Ve světě velkou pozornost vzbudili zejména emoji, které nadále umožnují bližší identifikaci k LGBTQ komunitě. V tomto případě jde o růžovo-modro-bílou vlajku a znak pohlaví symbolizující transgender komunitu. Na rovnost pohlaví se zaměřily i další emoji jako muž, žena i neurčení lidé v obleku a svatebním závoji. Včetně muže s knírkem a závojem.

Stejně tak budou nově k dispozici i ženy, muži i genderově neurčení, kteří kojí dítě. Všechny varianty nových lidských emoji jsou už standardně dostupné v množství variant barvy kůže a účesů. Hodit se může taky nové emoji dvou objímajících se postav, nebo nové, klasické emoji usmívajícího se obličeje se slzou.

Svého rozšíření se pochopitelně dostalo i dalším kategoriím. Například zvířata mají hned 11 nových zástupců, včetně bobra, mouchy či již vyhynulého ptáka dodo a mamuta. Pokud rádi posíláte emoji jídla, vhod přijdou například borůvky, oliva, paprika nebo Bubble Tea. Následuje i kolem třiceti dalších předmětů včetně anatomického srdce a plící, šroubováku nebo obyčejného kamenu.

Unicode Consortium uvádí, že nové emoji mohou uživatelé na svých zařízeních očekávat zhruba v září až říjnu tohoto roku, s tím, že záleží na konkértních službách a platformách.

Poslední velká aktualizace s číslem 12.0. vyšla v únoru 2019 a postupně ji začaly podporovat všechny hlavní platformy. Tehdy se balíček 230 nových emoji zaměřil ve velkém na fyzická postižení a tak přibyly například lidé na vozíčku, se slepeckými hůlkami, ucha s naslouchadly nebo slepečtí psi.

emoji13

Foto: Emojipedia

Nové lidské emoji se zaměřují na genderovou korektnost, přibyl ninja nebo zamaskovaný obličej

Diskuze (0)

Novinka

Anonym