Na Netflixu vyšel nový thriller režiséra Zmizelé. Zabiják sleduje každodenní rutinu nájemného vraha

David Fincher se po téměř deseti letech vrací k filmovému kriminálnímu thrilleru. Jeho zabiják nabízí znepokojivý příběh a klasicky brilantní režii.

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

the-killer

Reprofoto: Netflix/YouTube

Michael Fassbender jako bezejmenný vrah ve filmu Zabiják

0Zobrazit komentáře

Vyšel jeden z nejzajímavějších filmů konce roku – Zabiják. To a mnoho dalšího přináší nové vydání newsletteru Watch, kde shrnujeme nejzásadnější dění ve filmovém i televizním světě, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, co si pustit. Přihlásit se k jeho odběru můžete v boxu níže.

Načítám formulář...

Na Netflixu právě probíhá jedna z hlavních událostí letošního filmového podzimu – globální vydání nového kriminálního thrilleru Davida Finchera, režiséra SedmZodiaka nebo Zmizelé. Mistr daného žánru se k němu, alespoň ve formátu celovečerního filmu, vrací téměř po deseti letech, za tu dobu ale neztratil nic ze své provokativnosti, dravosti ani smyslu pro detail. O detailech ostatně Zabiják do velké míry je.

Sleduje totiž každodenní život nájemného vraha, jehož posedlost přesným provedením plánu a následováním promyšlených rutin hraničí s obsedantně-kompulzivní poruchou. Rychle se ale ukáže, že to má dobrý důvod – stačí jediná malá chyba a bezejmennému „hrdinovi“ se začně rozpadat život pod rukama. Obrací se proti svým zaměstnavatelům a vydává se na mezinárodní hon, při němž kráčí doslova přes mrtvoly.

Už první reakce kritiky hovořily o dějově přímočarém filmu, který ovšem dokáže strhnout svým zpracováním a hlavním hereckým výkonem Michaela Fassbendera. Jeho chladný vrah, do jehož čím dál tím méně stabilní mysli nahlížíme prostřednictvím detailů mimiky nebo různých gest a pohybů, diváky dokáže znepokojit. A totéž platí o těkavém soundtracku od Trenta Reznora a Atticuse Rosse z Nine Inch Nails, i o zmiňované precizní režii. Zabiják je na Netflixu dostupný ode dneška.


Co ukazují trailery

Vládcové nebes

Vládcové nebes je nepřímé pokračování legendárního Bratrstva neohrožených Pacifiku, sledující životy a mise amerického bombardovacího letectva ke konci 2. světové války. Produkují Steven Spielberg a Tom Hanks. Více zde.


Co hýbe světem filmu a televize

Stávka hollywoodských herců skončila

Po téměř čtyřech měsících ve čtvrtek skončila stávka hereckých odborů SAG-AFTRA. Studia jim konečně ustoupila a vyhověla veškerým požadavkům, jež se týkaly například navýšení minimálních odměn, bonusů ze streamovacích služeb nebo regulace využívání umělé inteligence v produkci. Hollywood se tak poprvé od května konečně může znovu rozjet na plné obrátky a pokračovat s projekty jako osmá Mission: Impossible či pátá řada Stranger Things. Více zde.


Co si pustit

Je mi ze sebe špatně

HBO Max  |  Komedie  |  2022  |  95 min.  |  ČSFD

sick-of-myself-1

Reprofoto: Film Europe Media Company/YouTube

Film Je mi ze sebe špatně

Je mi ze sebe špatně je norská černá komedie o dnešní posedlosti sociálními sítěmi, internetovými celebritami a slávou, která dává volný průběh extrémním formám narcismu. A ano, snímek scenáristy a režiséra Kristoffera Borgliho k tématu přistupuje poměrně doslova a bez okolků. Sleduje mladý pár, jehož oba členové jsou velice soutěživí. Když se on proto prosadí jako umělec, ona se rozhodne získat pozornost tím, že záměrně onemocní, aby vzbudila soucit. To je ale jen začátek.

Pro přehled dalších trailerů, novinek z filmového světa a tipů, co si o víkendu pustit, se podívejte na kompletní vydání newsletteru Watch a přihlaste se k jeho odběru zde či v boxu v úvodu článku.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym