Na platformu Fundlift vstupuje český Mindpax, inteligentní náramek pro psychicky nemocné

Jiří SvobodaJiří Svoboda

midpax
0Zobrazit komentáře

Crowdfundingová investiční platforma Fundlift přivítala do své nabídky český startup Mindpax, jehož produktem je speciální náramek, který hodlá usnadnit život psychicky postiženým. Od investorů z řad veřejnosti požaduje celkem 3,5 miliony korun výměnou za tříleté konvertibilní dluhopisy.

Mindpax se definuje jako „integrovaná platforma pro kontinuální monitoring biorytmů, jejichž proměna indikuje změnu stavu chronicky nemocných pacientů“. Pod touto frází se v první řadě skrývá onen náramek, který sleduje fyzickou aktivitu a spánek jeho nositelů a dokáže tak u lidí postižených bipolární afektivní poruchou nebo schizofrenií předpovědět nadcházející deprese nebo mánie a zabránit tak jinak nutné hospitalizaci.

flanagan2

Přečtěte si takéCEO RedCrox: Máme unikátní model, kde všichni vyhrávají, nic není víc než 100% slevaCEO RedCrox: Máme unikátní model, kde všichni vyhrávají, nic není víc než 100% sleva

S fyzickým produktem je také logicky spojen i komplexní analytický software, webová aplikace i široká síť zapojených odborníků. Mindpax už má za sebou i několik úspěchů, zvítězil v regionálním kole švýcarské soutěže Seedstars, umístil se v Top 10 Vodafone Nápad roku 2017 a vystupoval na Startup World Cup 2017 v Praze. Radek Musil, CEO Fundliftu dodal, že podle něj se jedná o originální myšlenku s velkým techickým know-how a upřesnil, že má projekt globální ambice.

mindpax

„Máme za sebou silného akcionáře, který nám pomohl dostat Mindpax do současné podoby. Máme silný tým složený z odborníků na medicínu, datovou analytiku a na IT řešení. Díky prostředkům získaným na Fundliftu chceme naše řešení posunout o další krok dál“ dodal Pavel Nevický, CEO Mindpax.

Celosvětový problém

Byť se jedná o velmi specifický produkt, mohl by pomoci relativně velkému množství lidí. Bipolární afektivní poruchou, která je také známá jako maniodepresivní psychóza, je postiženo přibližně jedno procento celosvětové populace. Objevuje se už během 25. roku života a projevuje se extrémními změnami nálad, přičemž nejohroženější skupinou jsou lidé pod extrémním stresem.

Zda toto téma zajímá i investory ukáže čas. Doposud se do kampaně, kterou lze najít včetně všech detailů zde, zapojilo na 24 investorů s částkou přes 390 tisíc korun.

mindpaxmamange

Foto: Mindpax