Návrat legendy. Kultovní RPG hru Diablo si nově můžete zahrát přímo ve webovém prohlížeči

Michal PtáčekMichal Ptáček

diablo-web4

Kultovní hru Diablo si lze zahrát i v prohlížeči

Ačkoliv od vydání prvního dílu legendární RPG hry Diablo uplynulo už 23 let, neztratila tato hra ani po více než dvou dekádách nic ze svého kouzla. I dnes totiž disponuje skvělou znovuhratelností a fanoušci herní série se k ní opakovaně vrací. A to i přesto, že jsou k dispozici hned dva novější díly (nepočítaje datadisky).

Jedním z důvodů je unikátní hororové audiovizuální zpracování, které se například u prozatím posledního dílu série tvůrcům ze společnosti Blizzard nepodařilo patřičně zreplikovat.

Audiovizuální stránka Diabla platila ve své době za vrchol počítačových technologií a aby si všechny tyto vjemy mohl hráč vychutnat, potřeboval tehdy disponovat minimálně počítačem s procesorem Pentium na frekvenci 60 MHz a vyšší a 8MB operační pamětí.

diablo-web2

Verze Diabla v prohlížeči je k nerozeznání od originálu

To, jak moc od té doby technologie v tomto ohledu pokročily, nyní ukazuje novinka od vývojářského studia Rivsoft, které právě ve spolupráci s Blizzardem přepsalo zdrojový kód Diabla tak, aby si ho bylo možné kompletně zahrát ve webovém prohlížeči.

K dispozici je konkrétně demo verze obsahující jednu hratelnou postavu a dvě herní úrovně a také plná verze, kterou si mohou vychutnat všichni hráči vlastnící legálně zakoupenou kopii hry. Součástí je i kompletní soundtrack včetně ikonické skladby „Tristram“, a tak ani příliš nezamrzí absence intra a občasné chyby v kódu hry.

Diablo v prohlížeči si můžete zahrát zde.

nike-adventure-club

Přečtěte si takéNike spouští předplatné pro tenisky. Dětem, kterým roste noha, pošle nový pár třeba každý měsíc

Ostatně od vydání posledního Diabla 3 uplynulo už téměř sedm let a přestože zatím Blizzard odmítá oficiálně potvrdit, jestli pracuje na čtvrtém pokračování, mnoho indicií nasvědčuje, že ano. Webovou verzí původního legendárního Diabla si tak můžete zkrátit čekání.

Pokud by navíc v nejbližší době nedorazilo přímo Diablo 4, oficiálně je ve vývoji alespoň mobilní Diablo Immortal. Ani jeho termín vydání není oficiálně stanoven, ale mluví se o konci letošního roku, a Blizzard již vydal několik trailerů.