Německý gigant Axel Springer kupuje za v přepočtu 8,3 miliardy korun web Business Insider

Michal PtáčekMichal Ptáček

bi
0Zobrazit komentáře

Na mediálním trhu se právě upekla jedna z nejvýznamnějších akvizic posledních let. Německý gigant Axel Springer, který vydává například známý bulvarní deník Bild, totiž za 343 milionů dolarů, v přepočtu přibližně 8,3 miliard korun kupuje portál Business Insider, který se řadí k nejpopulárnějším americkým portálům zaměřujícím se na svět financí, byznysu a technologií.

tesla

Přečtěte si takéDojezd elektromobilu Tesla Model S se brzy zdvojnásobí!Dojezd elektromobilu Tesla Model S se brzy zdvojnásobí!

Společnost Axel Springer, která dlouhou dobu působila i na českém trhu a nedávno například neuspěla v převzetí ekonomického deníku Financial Times (Financial Times nakonec za 1,3 miliardy dolarů získala japonská společnost Nikkei Inc), tímto krokem ke svému již předchozímu 9% podílu přikupuje v Business Insideru dalších 88%. Zbylá 3 procenta pak zůstávají zakladateli služby Amazon, Jeffu Bezosovi.

Business Insider byl jinak založen v roce 2007. Nedávno pak také portál rozšířil svůj záběr o nový technologický web TechInsider.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym