Netflix se spojil s Nike. Nabídnou fitness lekce, aby podpořily vaše novoroční předsevzetí

Třicet hodin tréninkových lekcí pro všechny části těla, navíc zdarma na Netflixu. Asi abyste nezapomněli, že chcete nový rok začít zdravěji a fit.

Filip HouskaFilip Houska

Cvičení doma. Oblíbený způsob, jak začít s fitness

0Zobrazit komentáře

Kdo si alespoň jednou za život nedal předsevzetí, že v novém roce začne cvičit a dosáhne své vysněné váhy, ať hodí kamenem vybavením na fitness. Pokud se něco takového u vás odehrává i teď, motivační pomoc může nabídnout Netflix, který se spojil s Nike, aby všem svým předplatitelům nabídl ověřené tréninkové programy, které si vyzkoušely už miliony lidí.

Nike už dlouhé roky provozuje vlastní tréninkovou platformu pod názvem Nike Training Club, což je v podstatě aplikace, kde jsou stovky fitness lekcí od těch pro úplné začátečníky přes pokročilé až po ty nejostřílenější jedince, kteří považují fitko za svůj druhý domov. Výhodou je, že řadu z nich lze absolvovat i doma, a to s žádným, potažmo minimálním tréninkovým náčiním.

Některé z nich se koncem roku objeví i na Netflixu v rámci nové spolupráce, kterou největší televizní streamovací služba planety s obrem na poli sportovního vybavení rozjela. Prvních patnáct hodin tréninkových videí z Nike Training Club bude dostupných už 30. prosince, přičemž dalších patnáct začátkem příštího roku.

Dohromady tak půjde o třicet hodin instruktážních fitness lekcí rozdělených do čtyřiceti pěti epizod, v nichž se trenéři budou zaměřovat na procvičování prakticky celého těla. Od základních kondičních návyků přes posilování středu a vysoce intenzivní intervalový trénink (známý jako HIIT) až po uvolněnější cviky nebo jógu.

Netflix uvádí, že všechny programy, dostupné napříč všemi předplatitelskými plány, budou k dispozici ve více jazycích. Zda bude zahrnuta i čeština, je otázkou. Na oficiálním blogu Netflixu je pak rozepsáno, na co jsou jednotlivé programy dobré, na koho cílí, jak dlouho trvají, kdo je předcvičuje nebo jaká v nich hraje hudba.

A byť jde o novinku, je nutné podotknout, že zdaleka nepůjde o jediný způsob, jak si tréninkové lekce na televizi pustit. Ostatně si stačí otevřít YouTube, kde jsou stovky (ne-li rovnou tisíce) takových programů. Velmi oblíbenou je například německá fitness lektorka Pamela Reif, která má u svých videí desítky milionů zhlédnutí.