Neztrácejte čas hledáním klíčů. Tile obměňuje své stylové lokalizátory a jde proti AirTagům od Applu

tile_1

Foto: Tile

Nové modely lokalizátorů značky Tile

0Zobrazit komentáře

Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik času strávíte každý den hledáním klíčů, peněženky nebo třeba telefonu? A zatímco až donedávna jste si museli při prohledávání bytu vystačit s pevnými nervy, nyní už na trhu existuje celá řada zařízení, která vám pomohou ztracenou věc najít během chvilky. A jelikož se dostupné technologie stále zlepšují, výrobce takových užitečných doplňků Tile teď inovuje všechny své současné modely a představuje i novinku.

Celá produktová řada čítající čtyři modely se změní od základu a kromě designu se vylepší také dosah zařízení, výdrž baterie, a dokonce i odolnost vůči vodě. Mimo to Tile představil i zcela nový produkt nazvaný Tile Ultra, který bude fungovat díky technologii UWB (z anglického ultra-wideband, tedy ultra-širokopásmová technologie). Ta nabízí rychlý přenos dat využívající jen nízkou úroveň energie.

Tile Ultra se stane vůbec prvním dostupným zařízením, které bude mít tuto technologii a zároveň bude kompatibilní s produkty s Androidem i iOS. Na stejné technologii fungují i takzvané AirTags, které představil Apple letos v květnu – ty jsou ale dostupné jen pro uživatele značky. Fanoušci Androidu na druhou stranu mohli sáhnout po Samsung SmartTag. Univerzální zařízení využívající UWB však dosud chybělo.

Zajímavá je i samotná obměna produktů, které má Tile v repertoáru. Zaprvé se u všech modelů zvýší výdrž baterie. Například model Mate, používaný zejména na klíče, byl dosud schopen fungovat zhruba rok, s novou baterií by měl dosahovat až trojnásobné výdrže. Stejně dlouho by měly vydržet i produkty Slim, které vzhledem kopírují kreditní kartu, a Sticker, jenž je možné nalepit třeba na pouzdro s brýlemi.

tile_2

Foto: Tile

Nový model Tile Pro

Varianta Pro si zachová svou vyměnitelnou baterii, která by ale přesto měla být schopna zvládnout fungovat alespoň dva roky. Další změnou, které se produkty dočkají, je lepší dosah. U tří základních modelů došlo k jeho navýšení a své ztracené věci tak budete schopni detekovat až do vzdálenosti bezmála 80 metrů od vás. Varianta Pro se pyšní dosahem až 120 metrů.

Poslední dosud známou inovací je zvýšení voděodolnosti produktů, které budou nově odpovídat stupni krytí IP67. To znamená, že budou odolné vůči vniknutí prachu a vydrží až 30 minut ve vodě v metrové hloubce. Tento standard si budou držet všechny výrobky, což představuje poměrně značnou změnu, protože dosud nabízel nejlepší vodotěsnost model Pro, který i tak disponoval jen stupněm krytí IP55.

Drobnou obměnou projde i vzhled trackerů. Asi nejzajímavější bude přítomnost QR kódu na zadní straně zařízení. V případě, že někdo najde třeba vaše klíče s lokalizátorem, stačí kód naskenovat a získá na vás kontaktní informace, aby se s vámi mohl spojit. Tuto možnost budou nabízet všechny modely kromě nalepovacího Stickeru, na nějž není možné kód umístit. Podobně fungují i AirTags od Applu, které můžete zaznamenat pomocí iPhonu nacházejícího se poblíž. Stejně jako u technologie UWB ale naráží na problém kompatibility s jinými zařízeními.

Ačkoliv produkty z portfolia společnosti Tile se budou nově chlubit celou řadou výhod, neudělají vám nijak zvlášť velkou díru do peněženky. Základní model Mate vyjde na 24,99 dolaru (550 korun), varianty Slim a Pro stojí shodně na 34,99 dolaru (770 korun) a přilepovací Sticker je k mání za 29,99 dolaru, čili asi 660 korun. Pro představu, zmiňované AirTags stojí na českém trhu 890 korun. Novinky od Tile by měly být dostupné začátkem příštího roku.

tile_3

Foto: Tile

Využití přívěsků značky Tile může být nejrůznější

Diskuze (0)

Novinka

Anonym