Nové „vesmírné sídlo“ Applu se bude jmenovat Apple Park a otevře už v dubnu

Filip HouskaFilip Houska

applepark_2

Steve Jobs Theater, Apple Park

0Zobrazit komentáře

Není tajemstvím, že nejhodnotnější firma světa, Apple, buduje v kalifornském Cupertinu nové hlavní sídlo. Ostatně internetem koluje nespočet různých snímků z dronů zachycujících aktuální progres. Dnes však společnost vydala zprávu, která mimo jiné informuje o oficiálním názvu a termínu otevření.

Nové sídlo nese název Apple Park a zaměstnanci, kterých je přibližně 12 tisíc, se do něj začnou stěhovat již v průběhu dubna. Celý proces stěhování má trvat okolo půl roku s tím, že se bude v průběhu této doby celý komplex ještě dostavovat.

planetoftheapps_1x

Přečtěte si takéTakto vypadá televizní show od Applu, ve které účinkují celebrity jako will.i.am nebo Jessica AlbaTakto vypadá televizní show od Applu, ve které účinkují celebrity jako will.i.am nebo Jessica Alba

Součástí masivního 175akrového kampusu je i auditorium, které je symbolicky pojmenováno jako Steve Jobs Theater. To se má otevřít ke konci roku a uvnitř této skleněné válcovité budovy má nabízet až tisíc míst, ze kterých bude možné pozorovat představování nových produktů.

applepark_2

Steve Jobs Theater, Apple Park

V rámci komplexu, jenž připomíná vesmírné plavidlo, bude mimo jiné i Apple Store, R&D centrum, posilovna, veřejná kavárna a zelený park, který má vystihovat Apple a jeho soustředěnost na životní prostředí.

K postupnému dokončování nového cupertinského sídla se vyjádřil i Tim Cook, CEO společnosti, který Apple Park vnímá jako unikátní zázemí k nadcházejícím inovacím:

„Pracovní místa spolu s parkem jsou designována tak, aby inspirovala celý náš tým společně s prosazováním kladného přístupu k životnímu prostředí. Dosáhli jsme jedné z energeticky nejšetrnějších budov na světě a celý kampus bude poháněn obnovitelnými zdroji.“

applepark_1

Vedle solárních střech je Apple Park obehnán největšími skleněnými panely na světě.

applepark_3

Video…

Foto: Apple Newsroom