Nové „vesmírné sídlo“ Applu se bude jmenovat Apple Park a otevře už v dubnu

Filip HouskaFilip Houska

applepark_2

Steve Jobs Theater, Apple Park

Není tajemstvím, že nejhodnotnější firma světa, Apple, buduje v kalifornském Cupertinu nové hlavní sídlo. Ostatně internetem koluje nespočet různých snímků z dronů zachycujících aktuální progres. Dnes však společnost vydala zprávu, která mimo jiné informuje o oficiálním názvu a termínu otevření.

Nové sídlo nese název Apple Park a zaměstnanci, kterých je přibližně 12 tisíc, se do něj začnou stěhovat již v průběhu dubna. Celý proces stěhování má trvat okolo půl roku s tím, že se bude v průběhu této doby celý komplex ještě dostavovat.

planetoftheapps_1x

Přečtěte si takéTakto vypadá televizní show od Applu, ve které účinkují celebrity jako will.i.am nebo Jessica Alba

Součástí masivního 175akrového kampusu je i auditorium, které je symbolicky pojmenováno jako Steve Jobs Theater. To se má otevřít ke konci roku a uvnitř této skleněné válcovité budovy má nabízet až tisíc míst, ze kterých bude možné pozorovat představování nových produktů.

applepark_2

Steve Jobs Theater, Apple Park

V rámci komplexu, jenž připomíná vesmírné plavidlo, bude mimo jiné i Apple Store, R&D centrum, posilovna, veřejná kavárna a zelený park, který má vystihovat Apple a jeho soustředěnost na životní prostředí.

K postupnému dokončování nového cupertinského sídla se vyjádřil i Tim Cook, CEO společnosti, který Apple Park vnímá jako unikátní zázemí k nadcházejícím inovacím:

„Pracovní místa spolu s parkem jsou designována tak, aby inspirovala celý náš tým společně s prosazováním kladného přístupu k životnímu prostředí. Dosáhli jsme jedné z energeticky nejšetrnějších budov na světě a celý kampus bude poháněn obnovitelnými zdroji.“

applepark_1

Vedle solárních střech je Apple Park obehnán největšími skleněnými panely na světě.

applepark_3

Video…

Foto: Apple Newsroom