Nový Pán prstenů se odhaluje v prvním teaseru, Coinbase ovládl Super Bowl a pád českého Sportlita. Čtěte zprávy týdne

Filip HouskaFilip Houska

newsletter-photo-10

Foto: Prime Video / Sportlito

Nový Pán prstenů a Antonín Parma ze startupu Sportlito

0Zobrazit komentáře

Je tady neděle, tedy čas na rekapitulaci zásadních článků, které jsme v uplynulém týdnu publikovali. Hned na úvod začneme prvním teaserem na jeden z nejočekávanějších seriálů tohoto roku – Pán prstenů: Prsteny moci. Dále se přesuneme na velkolepý Super Bowl, který o poločasové pauze ovládla kryptoměnová směnárna Coinbase se svou primitivní, ale vysoce účinnou reklamou.

Poté zavítáme zpět do Česka a podíváme se na příběh startupu Sportlito, který chtěl přinést svěží vítr do sportovního zpravodajství. To se mu ale nepodařilo a nakonec jej musel jeho zakladatel Antonín Parma zavřít. Ve sportu ještě zůstaneme – mrkneme i pod pokličku slavného snowboardisty Shauna Whitea, kterému se sice olympiáda nepodařila, ale i tak svou kariéru zakončil, jak nejlépe mohl.

Ostatní zásadní články za minulý týden najdete níže. Nyní přejeme příjemné čtení nebo poslech skrze podcast CzechCrunch Weekly. Sledovat můžete na sociálních sítích včetně Instagramu, kde se o novinkách můžete dozvědět v jiné vizuální formě.


Chcete každou neděli ráno shrnutí článků jako první?


Zprávy týdne

?️ Zájem o nemovitosti explodovalJako samostatná služba vznikly Sreality před dvaceti let a dnes patří mezi stabilní členy seznamácké rodiny. Jejich byznysová síla vychází z postavení, které mají – stal se z nich podvozek, na kterém jede celý český realitní trh.

?‍♂️ Další Pán prstenů: Před dvaceti lety Pán prstenů Petera Jacksona otevřel dveře epickému filmovému fantasy. Teď se kromě seriálu od Amazonu blíží i nový animovaný snímek, který bude zasazený před události původní trilogie.

?️ Kohoutí zápasy v F1: Red Bull Racing a Mercedes jsou ve světě F1 odvěcí rivalové – a šéf stáje s rozzuřenými býky v logu teď přilil olej do ohně. V aukci totiž vydražil prohlídku továrny, kde jeho soupeř staví své nejlepší formule.

Alza vytlačila obrat na 45 miliard korun: Za poslední dva roky vyrostla Alza o tolik jako za předchozích 22 let. Její obrat stoupl na 45 miliard korun, obsloužila vůbec poprvé víc než pět milionů zákazníků a prodala jim 43 milionů kusů zboží.

Ikona snowboardingu končíByla na něj radost koukat. Jen o tricích a zlatých medailích ale jeho kariéra nebyla – Shaun White pomohl ze snowboardingu udělat celosvětově uznávaný sport a otevřel dveře dalším mladým jezdcům. Teď svou neskutečnou životní kapitolu uzavírá.


Souhrn zpráv ve formě podcastu

CzechCrunch Weekly vás rychle provede zásadními událostmi posledního týdne. Aktuální díl můžete poslouchat na Apple PodcastechSpotifyGoogle Podcastech a dalších podcastových aplikacích.


Dechberoucí panoramata, bitvy a Galadriel. Nový Pán prstenů od Amazonu se ukazuje v prvním teaseru

Super Bowl ovládla reklama od firmy Coinbase s létajícím QR kódem. Stála stovky milionů, ale strhla internet

Jízda nahoru dolů, spálené peníze a konec. Antonín Parma zavírá svůj startup na sportovní výsledky

Revoluční ulici čekají změny od Vltavy až ke Kotvě. Vznikne bulvár, přinese více místa pro chodce i snížení rychlosti aut


Ceny nemovitostí vyletěly během pár let prudce nahoru, byty zdražily ve většině měst. A do toho začaly stoupat úroky u hypoték. Řešíte, jestli nájem, nebo koupě? Náš velký průvodce vám pomůže se v tom neztratit.


Vietnamské bagety Banh-mi-ba jdou do světa. S novými investory míří z Prahy do Abú Dhabí a Dubaje

Donutili ji, aby zakryla svého sponzora. Američanku to stálo závod, Prada díky tomu ale prodala všechny snowboardy

Upřednostnit odbornost před hodnotami je při nabírání nových lidí cesta do pekel, říká Štěpán Bartyzal z Recruitis

Radovan Vávra chce prodávat chytré elektroměry jako hrnce. Přes síť drobných investorů a s pomocí rizikového Xixoio


Doporučujeme

? CC Watch: Zpátky do světa vzhůru nohama. První půlka čtvrté řady seriálu Stranger Things dorazí už v květnu

? CC Deli: Degustace plodů moří i Havaj v Brně. Prozkoumali jsme další skvosty české gastronomické scény

? Elon and The Musks: Peter Thiel stvořil s Elonem Muskem PayPal, s Markem Zuckerbergem Facebook a teď chce změnit politiku