Nový přepravní startup ještě nebyl spuštěn. I přesto už získal 250 milionů dolarů

Michal BenatzkyMichal Benatzky

karhoo1
0Zobrazit komentáře

Soupeřit s taxi platformou Uber je pro profesionální řidiče taxi pochopitelně stále větší problém problém. Nový startup Karhoo si ale klade za cíl tuto pro oficiální taxíky nepříznivou situaci zlepšit. Projekt, který je ve vývoji už 10 měsíců, a který oficiálně odstartuje až v lednu příštího roku, totiž dokázal zaujmout investory, to když získal na investicích 250 milionů dolarů, v přepočtu 6,1 miliardy korun.

Aplikace Karhoo, jejíž hlavní princip spočívá v možnosti porovnovat si nabídky od lokálních licencovaných taxi společností na základě ceny, rychlosti nebo typu vozu (v New Yorku například Dial 7 and Carmel), si však klade ještě ambicioznější cíl a to navýšit do pár měsíců celkovou získanou částku až na 1 miliardu dolarů.

Jakub Havrlant – Praha – 17.6.2014

Přečtěte si takéPotvrzeno! České Rockaway za více než 5 miliard korun kupuje Mall a HeurekuPotvrzeno! České Rockaway za více než 5 miliard korun kupuje Mall a Heureku

Taxi si pak přes Karhoo budete moct objednat od ledna prozatím v trojici měst a to: New Yorku, Londýně a Singapuru, s tím, že velmi zajímavá jsou jména investorů, kteří tomuto nápadu svěřili své finance. Patří mezi ně například bývalý CEO Sony Music Entertaiment Nick Gatfield nebo David Kowitz, spoluzakladatel investičního fondu Indus Capital Partners.

„Uber si nemůže dovolit věčně dotovat ceny, jednou se musí stát ziskový, zejména pokud má v plánu vstoupit na burzu.“ řekl CEO Karhoo Daniel Ishag pro deník Financial Times.

Situace ve městech, kde vládne Uber, přitom už začíná být poměrně vážná. Některé taxislužby se potýkají s propadem tržeb až o polovinu oproti předchozímu roku. Jejich řidiči navíc často skončí jako licencovaní taxikáři a začnou jezdit na vlastní triko pro Uber. Uvidíme, zda Karhoo pomůže alespoň částečně nastolit rovnováhu zpět.

zdroj: BI

Diskuze (0)

Novinka

Anonym