Nyní si můžete domů koupit vlastního „inteligentního“ droida ze Star Wars

Michal PtáčekMichal Ptáček

bb8

Pokud patříte mezi fanoušky kultovní filmové série Star Wars, měli byste zbystřit. Na trh totiž míří hračka, kterou s velkou pravděpodobností budete chtít mít ve své sbírce. Jmenuje se BB-8 a v principu jde o jednoduchý gadget, který vychází z aktuálního droida, jenž se objeví v připravovaném filmu Star Wars: Síla se probouzí.

walkcar

Přečtěte si takéWalkCar je miniaturní Segway, co vypadá jako Magic Trackpad od AppluWalkCar je miniaturní Segway, co vypadá jako Magic Trackpad od Applu

Droid se ovládá pomocí dodané iOS a Android mobilní aplikace, ovšem zároveň mu můžete nastavit takzvaný hlídací režim a nechat ho napospas svému osudu, tedy nechat jezdit po místnosti, hlídat a pomocí předpřipravených emocí reagovat například na vaše hlasové podněty. Je však důležité zmínit, že zařízení i díky poměrně nízké ceně 150 dolarů, nemá implementovanou kameru, a proto například detekce kolizí se zdí probíhá spíše formou pokus omyl.

Jinými slovy, BB-8 lze brát opravdu spíše jako fanouškovský doplněk, než inteligentního droida v pravém slova smyslu, který na denní bázi oživí vaši nudnou domácnost. To by se ale mohlo postupem času měnit, jelikož společnost Sphero, která společně s Disney za vývojem BB-8 stojí, má ve svém portfoliu hned několik promakanějších zařízení do jejichž rozvoje hodlá v budoucnu investovat. Kdo ví, čeho se tak dočkáme v horizontu příštích pár let.

V prodeji, konkrétně v amerických obchodech Apple Store a Best Buy, se jinak droid BB-8, který má dosah 30 metrů a na jedno nabití vydrží 60 minut, objeví už zítra.

sphero-1

sphero-2

sphero-3
Specifikace

sphero-4