Nyní si můžete domů koupit vlastního „inteligentního“ droida ze Star Wars

bb8

Pokud patříte mezi fanoušky kultovní filmové série Star Wars, měli byste zbystřit. Na trh totiž míří hračka, kterou s velkou pravděpodobností budete chtít mít ve své sbírce. Jmenuje se BB-8 a v principu jde o jednoduchý gadget, který vychází z aktuálního droida, jenž se objeví v připravovaném filmu Star Wars: Síla se probouzí.

walkcar

Přečtěte si takéWalkCar je miniaturní Segway, co vypadá jako Magic Trackpad od Applu

Droid se ovládá pomocí dodané iOS a Android mobilní aplikace, ovšem zároveň mu můžete nastavit takzvaný hlídací režim a nechat ho napospas svému osudu, tedy nechat jezdit po místnosti, hlídat a pomocí předpřipravených emocí reagovat například na vaše hlasové podněty. Je však důležité zmínit, že zařízení i díky poměrně nízké ceně 150 dolarů, nemá implementovanou kameru, a proto například detekce kolizí se zdí probíhá spíše formou pokus omyl.

Jinými slovy, BB-8 lze brát opravdu spíše jako fanouškovský doplněk, než inteligentního droida v pravém slova smyslu, který na denní bázi oživí vaši nudnou domácnost. To by se ale mohlo postupem času měnit, jelikož společnost Sphero, která společně s Disney za vývojem BB-8 stojí, má ve svém portfoliu hned několik promakanějších zařízení do jejichž rozvoje hodlá v budoucnu investovat. Kdo ví, čeho se tak dočkáme v horizontu příštích pár let.

V prodeji, konkrétně v amerických obchodech Apple Store a Best Buy, se jinak droid BB-8, který má dosah 30 metrů a na jedno nabití vydrží 60 minut, objeví už zítra.

sphero-1

sphero-2

sphero-3
Specifikace

sphero-4

Michal Ptáček

Zakladatel CzechCrunche, fanoušek technologií, cestování a architektury.

Zakladatel CzechCrunche, fanoušek technologií, cestování a architektury.