Od koho byste rádi peníze pro svůj startup? CzechCrunch spouští podrobnou databázi investorů

Od angel investorů až po zástupce velkých fondů, které posílají peníze v Series A. Největší podrobná databáze českých investorů je tu.

Iva BrejlováIva Brejlová

Databáze investorů

Foto: CzechCrunch

Databáze startupových investorů CzechCrunche

0Zobrazit komentáře

Mnohdy stačí málo – natrefit ve vhodnou chvíli na toho správného člověka. Proč ale nejít štěstí trochu naproti? Víme, jak je důležité znát lidi, mít širokou síť kontaktů a dokázat oslovit ty, kteří umějí hnout s byznysem. Rozhodli jsme se odstartovat projekt, který pomůže lepšímu propojení startupů, malých i velkých projektů a investorů. A ulehčit jim seznamování. Spouštíme databázi startupových investorů. S rozsahem a podrobnostmi, které jinde nenajdete.

Obsahuje víc než sto investorů, od jednotlivců po zástupce fondů, kteří o investicích rozhodují. Sesbírali jsme informace o tom, jaká témata fondy zajímají, v kterých kolech do startupů investují i obvyklou částku, kterou jim posílají. I to, jaké oblasti zajímají konkrétního investora. Informace, které potřebujete, je možné filtrovat.

Ale nejde jen o přehled o trhu – seznam jsme sestavili tak, abychom umožnili lepší propojení investorů s firmami, jejich zástupci i zakladateli a dalšími byznysmeny, kteří chtějí rozšířit svou síť kontaktů. U každého z investorů tak najdete jeho fotografii. A konkrétní témata, o čem s ním zapříst small talk.

Cílem je totiž seznámit se. Velká část investorů pravidelně navštěvuje akce CzechCrunche – tak proč ne třeba právě tam?

Databázi tvoří odborná redakce CzechCrunche a je součástí projektu CC+, v němž vytváříme prostor pro budování byznysu. Informace, které v něm najdete, umožňují získat přehled o trhu, o jeho vývoji i důležitých hybatelích. Kromě toho poskytuje možnost dalšího vzdělávání, například díky slevám na naše eventy.

Podívejte se do databáze startupových investorů na CC+Více
databazeinvestoru

Foto: CzechCrunch

Databáze startupových investorů na CC+

Nikdo v Česku nepokrývá dění ve zdejším venture kapitálovém světě a pohyby ve financování startupů do takové hloubky jako CzechCrunch. Projekt CC+ shromažďuje informace přímo od firem, investorů a fondů. Podívejte se také na další souhrn důležitých informací z oboru: databázi VC investic.

CzechCrunch se zabývá startupovým trhem z řady pohledů a ty poskytuje veřejně k dispozici. Konkrétní propočty a analýzy dat za české startupy jsou vydávané souhrnně za uplynulý rok spolu s výběrem CC25, tedy pětadvacítky startupů, jež se vyplatí sledovat. Právě řada těchto startupů patří k těm, které v posledních měsících oznamují investice, případně rovnou exity.

Inspiraci v tom, čím konkrétně mladé firmy zaujaly investory, je možné získat v přehledu takzvaných pitch decků, prezentací, kterými se zakladatelé druhou stranu snaží přesvědčit o budoucím úspěchu svého projektu. Aktuální novinky konkrétně o trhu venture kapitálu je možné pravidelně sledovat díky newsletteru CCVC. Informacemi o dění v oboru se pak zabývá startupový newsletter.

Rubriku Startupy podporujíjt-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym