Odkaz módního návrháře Virgila Abloha bude žít navždy. Na jeho prémiové tenisky už lidé chystají miliony

Filip HouskaFilip Houska

cc-streets-x-1

Foto: LVMH / Sotheby’s / CC

Virgil Abloh a exkluzivní tenisky ve spolupráci s Nike a Louis Vuitton

0Zobrazit komentáře

Včera to byly dva měsíce, co náš svět opustil jeden z nejzajímavějších módních návrhářů současnosti – Virgil Abloh, kreativní ředitel pánské divize značky Louis Vuitton a zakladatel streetwearové značky Off-White. Jeho dědictví však bude žít napořád. A nová dražba aukčního domu Sotheby’s je toho důkazem. Nejen o tom je nové vydání newsletteru CC Streets.

V newsletteru CC Streets vám během pěti minut nabídneme zásadní zprávy ze světa módy, hudby, umění a urban culture jako takové. Vyzdvihneme streetwearovou značku, která by neměla ujít vašemu radaru, a když zbyde čas, dostanete mé doporučení, s jakým albem si v posledním týdnu zpříjemňuji cestu městskou hromadnou dopravou.

Aby vám naše další shrnutí zajímavých zpráv ze světa hudby, módy i pouliční kultury propříště neuniklo, přihlaste se k odběru newsletteru CC Streets zde.


virgil-abloh-nike-1

Foto: Sotheby’s

Tenisky, na kterých Virgil Abloh spolupracoval s Louis Vuitton a Nike

Dědictví Virgila Abloha bude žít navždy

Včera to byly dva měsíce, co náš svět opustil jeden z nejzajímavějších módních návrhářů součanosti – Virgil Abloh, kreativní ředitel pánské divize značky Louis Vuitton a zakladatel streetwearové značky Off-White. Jeho dědictví však bude žít napořád. A nová dražba aukčního domu Sotheby’s je toho důkazem.

Právě tam se totiž začátkem února vydraží dvě stě párů exkluzivních tenisek, na kterých Virgil Abloh pracoval ve spolupráci s Louis Vuitton a Nike. Konkrétně půjde o ikonické modely Air Force 1 laděné do proslulých „kabelkových“ vzorů LV s jednoduchými nápisy v uvozovkách, které zase používá Off-White.

Nové tenisky navíc dorazí v exkluzivní krabici (lépe řečeno luxusním oranžovém kufříku) a obecně s pocitem, že jde skutečně o neopakující se zážitek. Jeden z prvních předčasných zájemců již dokonce přihodil 70 tisíc dolarů, tedy více než 1,5 milionu korun, aby tento skvost získal.

Více informací zjistíte na oficiálních stránkách aukční síně Sotheby’s.


– Bulletin ⚡

? Zalando inspiruje Amsterodamem: Německý módní gigant Zalando vydává druhý díl svého streetwearového magazínu Zalando Street, ve kterém zkoumá bující hudební scénu v nizozemském Amsterodamu.

? Disney+ míří do Česka: Streamovací služba, která kromě rozsáhlého katalogu Disney nabízí i nové seriály od Marvelu nebo ze světa Star Wars, funguje už od roku 2019. Firma teď konečně potvrdila příchod do Česka, který se má udát letos v létě.

? Spotify se loučí s Neilem Youngem: Ze Spotify zmizely skladby slavného kanadského rockera Neila Younga. Ten je sám stáhl poté, co vyjádřil nespokojenost s tím, že Spotify dává prostor podcastům Joea Rogana, který zpochybňuje bezpečnost vakcín proti covidu.

? Kanye West oznámil pokračování alba Donda: Americký rapper a módní ikona Kanye West nalákal fanoušky na pokračování svého nedávného (a úspěšného) alba Donda. Deska s názvem Donda 2 vyjde 22. února a celou ji bude produkovat jeho kolega z branže Future.


– Streaming culture ?

Spotify, Apple Music a YouTube nás denně zásobují novou hudbou, ale že by všechno stálo za váš poslech, se rozhodně říct nedá. Mrkněte proto na vybrané releasy uplynulých dní, které můžu doporučit z vlastní ušní zkušenosti.

Alien – James Cole

Tím, že jsem se v minulém vydání CC Streets věnoval výhradně začátkům české hiphopové scény, jsem samozřejmě naznačil i Jamese Colea, který před nedávnem vydal další album s názvem Alien. Na něm mu hostuje Hugo Toxxx či Nik Tendo a musím říct, že flow, jakou tam předvádí, je znovu nadčasová. Obzvlášť doporučuji track Bass.


Další novinky ze světa urban culture i tipy na hudbu nebo podcasty najdete v kompletním vydání newsletteru CC Streets

K odběru newsletteru se můžete přihlásit na tomto odkazu.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym