Ondřej Tomek kupuje 70% českého poskytovatele eshopů Shoptet.cz

Michal PtáčekMichal Ptáček

shoptet
0Zobrazit komentáře

Známý investor a spoluzakladatel Centrum.cz Ondřej Tomek, si opět po nějaké době pořádně zainvestoval. Tentokrát kupuje přibližně 70% společnosti Shoptet.cz, která poskytuje 
e-shopová řešení. Zajímavá je v tomhle případě hlavně celková valuace firmy, který se odhaduje zhruba na 3 miliony dolarů.

„Předcházející 3 roky investic a skvělá práce všech lidí vedených Miroslavem Uďanem z Shoptetu udělaly hlavního hráče na trhu pronájmů řešení pro e-commerce a vidím zde velký prostor pro další růst. Jsem velmi rád, že mohu přispět k takto dynamickému růstu. Shoptet skvěle zapadá do mé strategie investovat do silně rostoucích českých, zejména technologických firem a věřím, že v blízké době přidám další zajímavé investice, na které mám vyčleněno okolo 500 milionů korun,“ uvedl Ondřej Tomek.

Tomek svůj 69,7% podíl ve společnosti odkoupil od původního zakladatele Tomáše Krejčího. Miroslav Uďan, CEO společnosti Shoptet, nově disponuje 29,3% podílem a 1 % náleží obchodnímu řediteli Ondřeji Brablcovi. Doposud vlastnil 70 % Tomáš Krejčí a Uďanovi příslušelo zbylých 30 %.

„S odchodem spoluzakladatele Tomáše Krejčího, který se rozhodl svou pozornost obrátit na vlastní projekty, se otevřela ideální příležitost pro nového investora. Shoptet je stále rostoucí firma a jsme proto rádi, že právě Ondřej Tomek do nás vložil svou důvěru,“ řekl Miroslav Uďan, CEO Shoptet. Dle statistiky společnosti Shoptet se na jejich e-shopech každý den provede desítky tisíc objednávek a čísla stále stoupají.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym