Opravdový nástupce kultovní konzole 3DS. Nintendo představilo plně přenosné Nintendo Switch Lite

Michal PtáčekMichal Ptáček

nintendo-switch-lite1

Foto: Nintendo

Nintendo Switch Lite

0Zobrazit komentáře

Když Nintendo v březnu roku 2017 vydalo novou konzoli Nintendo Switch kombinující funkce přenosné konzole s tradiční domácí konzolí propojitelnou s televizí, ukázal se tento krok jako absolutní trefa do černého. Japonskému hernímu gigantovi se totiž podařilo znovu navázat na svoji zlatou éru a do dnešního dne prodat okolo 35 milionů kusů své populární konzole.

To je na dnešní poměry konzolového trhu opravdu nadprůměrné číslo, obzvlášť když vezmeme v potaz, že Switch přišel po Wii U, které mezi hráči příliš neuspělo, a Nintendo si tak muselo jejich přízeň získat zpět.

Chytlavé hry, například The Legend of Zelda: Breath of the Wild, dostatečně výkonný hardware a především možnost konzoli odpojit od televize a během pár vteřin z ní udělat přenosné zařízení – to vše byly hlavní důvody, pro které si zařízení získalo srdce hráčů.

I přestože Switch kombinuje to nejlepší z dnes už obstarožní přenosné konzole 3DS a tradičního Wii, spekulovalo se mezi fanoušky značky o tom, zda tvůrci časem představí i nové varianty konzole. Ostatně se svým 6,2palcovým displejem a mohutnějšími rozměry Switch přeci jen není klasickou přenosnou konzolí a delší herní seance jsou zejména pro lidi s drobnější rukou nepohodlné.

Nintendo nyní tyto úvahy potvrdilo a dnes představilo novou konzoli Nintendo Switch Lite. Ta v kompaktnějším vydání nabídne stejný herní zážitek jako klasický Switch, na rozdíl od něj však funguje pouze v handheld módu a konzoli tak není možné zapojit do televize. Díky tomu ovšem nabídne mnohem kompaktnější rozměry, 5,5palcový displej a také údajně o něco větší výdrž baterie. O kolik přesně se její kapacita zvýší, nicméně zatím Nintendo nespecifikovalo.

nintendo-switch-lite5

Foto: Nintendo

Nintendo Switch Lite

Změny se dočká i systém ovladačů, tzv. Joyconů. Ty na rozdíl od klasické verze konzole nejsou vyměnitelné, ale jsou natvrdo integrovány přímo do konzole. Svým způsobem se tak dá říct, že Nintendo Switch Lite je prvním reálným nástupcem přenosné konzole 3DS, která se i dlouhých devět let od svého vydání těší mezi hráči obrovské popularity.

Na pulty obchodů nová konzole zamíří v několika barevných variantách už v září tohoto roku, a to za částku 199 dolarů (4 500 korun). Klasická verze konzole se v Česku momentálně prodává za zhruba 7 800 korun a u Switch Lite můžeme očekávat českou cenu zhruba o dva tisíce nižší.

nintendo-switch-lite3

Foto: Nintendo

Nintendo Switch Lite

Diskuze (0)

Novinka

Anonym