Patrick Stewart se vrací jako legendární kapitán Jean-Luc Picard v novém seriálu Star Trek

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

star2
0Zobrazit komentáře

Fanoušci Star Treku mohou jásat. Stanice CBS oznámila, že chystá novou sérii seriálu Star Trek, v němž se objeví v roli legendárního kapitána Jeana-Luca Picarda z Nové generace osmasedmdesátiletý Sir Patrick Stewart. Prozatím nejsou k novým dílům napsané ani scénáře, ale podle všeho v nich budeme moci sledovat další kapitolu Picardova života.

Patrick Stewart se k překvapení všech objevil na víkendovém Las Vegas Star Trek Convention, kde svou účast v pokračování legendárního seriálu potvrdil. O tom se ostatně spekulovalo již od června, kdy se dohodl na dalším pokračování Star Treku s CBS TV Studios spolutvůrce a producent poslední série Star Trek: Discovery Alex Kurtzman.

„S ohromnou radostí je mi ctí přivítat Sira Patricka Stewarta zpátky v sestavě Star Treku,“ cituje magazín Deadline Kurtzmana. „Fanoušci dvacet let doufali v návrat kapitána Picarda a ten den konečně nadešel. Už se nemůžeme dočkat, až vytvoříme nový příběh, překvapíme lidi a uctíme generaci starších i mladších.“

Kapitán Jean-Luc Picard je postava ze seriálu Star Trek: Nová generace, který se začal natáčet už v roce 1987 a poslední série se vysílala v roce 1992. Právě oznámené nové pokračování, jež bude streamováno na službě CBS All Access, by se mělo odehrávat právě po Nové generaci a bude zachycovat další část Picardova života.

„Vždy budu hrdou součástí Star Treku: Nové generace, ale když jsme uzavřeli poslední film na jaře 2002, opravdu jsem myslel, že můj čas se Star Trekem přirozeně nadešel. Je to proto nečekané, ale velmi příjemné překvapení, být opět nadšený, že se vrátím jako Jean-Luc Picard a budu pro něj hledat nový život, ač jsem si myslel, že už je konec,“ uvedl na Instagramu Patrick Stewart.

terminator

Přečtěte si takéJames Cameron a spol. zveřejnili první upoutávku z nového Terminátora s legendární Sarah ConnorJames Cameron a spol. zveřejnili první upoutávku z nového Terminátora s legendární Sarah Connor

Je to právě Stewart, kdo patří mezi nejpopulárnější herce celé franšízy. Vedle zmíněného seriálu Nová generace ztvárnil kapitána Picarda také ve filmech Star Trek VII: Generace (1994), Star Trek VIII: První kontakt (1996), Star Trek IX: Vzpoura (1998) a Star Trek X: Nemesis (2002) a zahrál si i v pilotu seriálu Star Trek: Hluboký vesmír devět (1993).

jean-luc-piracd-patrick-stewart3

CBS tak nyní po nákupu práv na celou franšízu začne produkovat hned trojici seriálů. Vedle zmíněného pokračování osudů kapitána Picarda dostane druhou sérii Star Trek: Discovery a vznikne také čtyřdílná série Star Trek: Short Treks.

Foto: CBS