Pavel Matoušek po P2P půjčkách Benefi spouští nový projekt na investice do nemovitostí Rentiero

Pavel Matoušek ještě na začátku budování předchozího projektu Benefi.cz.

0Zobrazit komentáře

Internetový podnikatel Pavel Matoušek, jenž je známý díky úspěšnému prodeji projektů AAAPoptavka.cz nebo Hyperslevy.cz, se poslední dva roky naplno věnoval svému novému byznysu Benefi.cz, který si dal za cíl zprostředkovávat P2P půjčky – tedy ty, kde lidé půjčují dalším lidem. Během několika prvních měsíců se podařilo na Benefi proinvestovat nižší jednotky milionů korun.

Čas jde ale dál a tak Matoušek dnes spustil další nový projekt s názvem Rentiero.cz. Ten funguje na obdobné bázi, půjčky lidem ovšem vystřídaly investice do nemovitostí za pomocí nákupu podílových listů, ve kterých se spojí i několik desítek či stovek kupujících s cílem koupit si podíl na nemovitosti, jenž bude dál generovat peníze z pronájmu a později i z prodeje.

sm

Přečtěte si takéSkype vypustil platformu pro skupinové programování v reálném časeSkype vypustil platformu pro skupinové programování v reálném čase

Rentiero slibuje roční výnos ve výši zhruba 10 až 12 procent, v tom projekt počítá se zhruba 7% ročním zhodnocením nemovitosti a dále výnosem z pronájmu, který kompletně řídí. Ostatně i nemovitosti jsou vlastněné přímo společností, která řeší celou správu, pronájem, případné opravy i přerozdělování financí investorům. Nejmenší možná investice je pak nastavena na 10 tisíc korun.

rentiero

Investoři, jenž zůstávají v registrech anonymní, si pak mohou vybírat z nabídky přímo na webu, která je rozdělena na primární a sekundární trh. Na primárním jsou nové možnosti investic, sekundární pak nabízí přeprodej již zakoupených podílových listů, kde si sám investor zvolí vlastní cenu. Z toho pak navíc neplatí daň z převodu nemovitosti, jelikož se nemění majitel.

Mírné poplatky za ušetření starostí

Způsobem, jakým je Rentiero navrženo tak odpadává i spousta potenciálních problémů. Za to si služba bere tři druhy poplatků – 1 % z nákupu podílového listu do 10 kusů (100 tisíc korun) nebo 0,5 % z čehokoliv nad tento počet. Dále zhruba 1% poplatek z tržní hodnoty nemovitosti za kompletní roční správu a nakonec 2 procenta z prodeje nemovitosti, pokud byla držena kratší dobu, než 5 let – v opačném případě se poplatek nehradí.

Dle registru se Pavel Matoušek pouští do projektu společně s Jaromírem Muchkou, který dosud působil v e-shopu s oblečením Bibloo.cz.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym