Pavel Matoušek ukončuje po roce provozu svůj projekt na pronájmy bytů Rentiero

Pavel Matoušek

0Zobrazit komentáře

Před takřka rokem internetový podnikatel Pavel Matoušek, který v minulosti prodal své projekty Hyperslevy.cz a AAAPoptavka.cz, spustil společně s Jaromírem Muchkou nový byznys Rentiero, který umožňoval lidem nakupovat podílové listy v nejrůznějších nemovitostech a tím se stát podílníky na pronájmu i budoucím prodeji. Nyní Rentiero ukončuje svůj provoz, jak pro CzechCrunch potvrdil přímo zakladatel projektu Pavel Matoušek.

Problémem nebyl ani tak samotný byznys model, který dle všeho fungoval, ale spíše právní aspekt celého projektu. I přes ujištění renomované právnické kanceláře totiž Rentiero dle České národní banky neprovozuje služby v souladu se zákonem. A i když Rentiero s tvrzením nesouhlasí, po dlouhém zvážení odmítá jít do sporu s takto velkou institucí a provoz raději ukončí.

Rentiero tak od všech investorů zpětně odkoupí veškeré podílové listy u nabízených nemovitostí za tržní hodnotu, a zároveň jim vyplatí případné podíly na zisku z pronájmu daných nemovitostí. Všechny byty by tak měly znovu přejít do plného vlastnictví Rentiero, které je nakoupilo postupně již při startu projektu a až poté podílové listy prodávalo.

rentiero3

Detail investiční příležitosti na Rentiero

Od dnešního dne je tak možné převést zbývající finanční prostředky z účtu Rentiero na vlastní bankovní účet a tím celý proces ukončit. Pro Pavla Matouška je to v rámci nových projektů již druhá „prohra“ za sebou, na základě které musí projekt uzavřít. Ještě před Rentiero totiž provozoval server na P2P půjčky Benefi, který se zase potýkal s problémy s nesolventností zákazníků a s dlouhodobou udržitelností.

Jeff Bezos, CEO of AMAZON, introduces new Kindle Fire HD Family

Přečtěte si takéByli prvními investory v Amazonu. Dnes díky tomu rodiče Jeffa Bezose mohou mít miliardy dolarůByli prvními investory v Amazonu. Dnes díky tomu rodiče Jeffa Bezose mohou mít miliardy dolarů

Vývoj Rentiero stál včetně bytů v úvodní fázi bezmála 25 milionů korun. Nutno dodat, že většina prostředků sloužila právě pro nákup nemovitostí, které při aktuální situaci na trhu spíše nabraly na hodnotě a jsou dále pronajímány.

Screen Shot 2015-08-03 at 13.30.26

P2P půjčky Benefi, které byly uzavřeny pro nové investory a žadatele

Diskuze (0)

Novinka

Anonym