Po penalizaci od Googlu klesla úspěšnému portálu Rap Genius návštěvnost o 60 procent

Michal PtáčekMichal Ptáček

rapgenius_tym_1
0Zobrazit komentáře

O portálu Rap Genius, který za svůj nepovedený seo spam vyfasoval penalizaci od Googlu, už jste tento týden pravděpodobně slyšeli. Jako jeden z prvních se o problému zmiňoval například Rasťo Turek ze Synopsi.tv na svém blogu.

V principu jde o to, že Rap Genius, který se chlubí, respektive v tuto chvíli spíše mohl chlubit doslova gigantickou návštěvností, byl odhalen při jedné z nefér seo praktik, kdy využíval ostatní uživatele k vlastnímu linkbuildingu, díky čemuž se stával více a více viditelným na fráze typu „Justin Bieber lyrics“ a podobně. Na oplátku poté Rap Genius zpropagoval blog každého blogera na svém twitteru, který má 135 000 followerů, čímž jim zaručil velký nárůst návštěvnosti.

Tento email rozesílal spoluzakladatel portálu Rap Genius Mahbod Moghadam, ostatním uživatelům. Jeden z nich ho poté přeposlal do Googlu a problém byl na světě…
rapgenius_2

Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, přišla masivní penalizace, díky které se Rap Genius stává takřka nedohledatelným a především, jak ukazuje graf návštěvnosti od analytické platformy Quantcast, ztrácí 60% své návštěvnosti. Určitou měrou samozřejmě přispělo i období Vánoc, během těch loňských však celková návštěvnost poklesla pouze o zhruba 10%.

Náhlý pokles návštěvnosti…

rapgenius_1

foto: TechCrunch/Flickr a QuantCast

Diskuze (0)

Novinka

Anonym