Penta koupí budovu bývalé pošty u Masarykova nádraží. Investiční skupinu vyjde na 220 milionů korun

Společnost vydražila dům v Hybernské ulici v centru Prahy v elektronické aukci. I on se stane součástí přeměny, kterou Penta v okolí provádí.

Penta Masaryčka

Foto: Penta

Penta koupí bývalou poštu u Masarykova nádraží

0Zobrazit komentáře

V těsné blízkosti Masarykova nádraží v Praze vyrůstá pod taktovkou společnosti Penta rozsáhlý polyfunkční projekt, jehož součástí je kromě výstavby administrativních a bytových budov také revitalizace nádraží a jeho okolí. S tou souvisí také koupě budovy, kterou vlastní Česká pošta. Ta v ní měla svou pobočku a e-shop, provoz obou ale v loňském roce ukončila.

Česká pošta prodá budovu v Hybernské ulici společnosti Penta za minimální nabídkovou cenu 220 milionů korun. Penta byla v elektronické aukci jediným zájemcem.

„Dnes proběhla e-aukce budovy pošty v Praze v ulici Hybernská, ze které vyšel vítěz, který nabídnul 220 milionů korun, což byla zároveň minimální nabídková cena. Nyní budou probíhat následné kroky jako podpis smlouvy a složení ceny,“ řekl mluvčí pošty Ivo Vysoudil.

Dvě polyfunkční budovy, které v těsné blízkosti Masarykova nádraží v ulici Na Florenci Penta staví podle návrhu zesnulé architektky Zahy Hadid, vyjdou na 2,2 miliardy korun.

Penta Investments podle svého mluvčího Iva Mravinace plánuje, že zrekonstruuje památkově chráněnou část nově koupeného objektu a druhou, nevyhovující část zbourá. Na místě chce vybudovat komerční prostory.

Historickou budovu nádraží z 19. století a jeho okolí začaly České dráhy společně se společností Penta Real Estate opravovat v roce 2011. Dosud bylo zrekonstruováno například zastřešení odjezdové haly, skleněné průčelí, technologie, žulová podlaha, toalety a některé obchodní prostory.

Na dosud nevyužitém území u Masarykova nádraží směrem k autobusovému nádraží Florenc chystá Penta další výstavbu. Celkem hodlá v lokalitě investovat deset miliard korun.

Načítám formulář...

Diskuze (0)

Novinka

Anonym