Pilulka.cz otevřela největší lékárnu v Česku. Patří k ní obří sklad, který zrychlí vydávání objednávek

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

martin-kasa-pilulka-top

Foto: Pilulka

Martin Kasa, spolumajitel Pilulky

0Zobrazit komentáře

Tuzemská lékárenská skupina Pilulka, za kterou stojí bratři Martin a Petr Kasovi, má za sebou rekordní první polovinu letošního roku, v němž utržila přes miliardu korun, a ve svém růstu nehodlá polevovat. Aby Pilulka, která provozuje jak jeden z největších e-shopů svého druhu v Česku, tak kamennou síť lékáren, dokázala uspokojit poptávku zákazníků, otevřela nyní největší lékárnu v zemi.

Jedná se o kombinaci lékárny jako klasického prodejní místa, na který je navázán obří sklad o rozloze 3 500 metrů čtverečních. Pilulka ho postavila v pražských Horních Počernicích a slibuje si od něj jednak výrazně širší skladové zásoby a také rychlejší expedici objednávek.

„Původní lékárna v Praze Vinoři nebyla vzhledem ke zvyšujícímu se zájmu zákazníků již dostačující a limitovala naše služby. Nové prostory v Horních Počernicích o celkové rozloze 3 500 metrů čtverečních jsou zhruba čtyřnásobně větší a využívají poloautomatizovanou logistiku,“ říká Kateřina Schotliová z Pilulka.cz.

pilulka-lekarna-sklad

Foto: Pilulka.cz

Pilulka.cz otevřela novou lékárnu s obřím skladem v Horních Počernicích

Jedná se o podobný model, jaký má na stejném místě například Alza nebo Mall.cz, kteří rovněž spojili sklad s výdejnou a také showroomem. Pro Pilulku znamená nový sklad navýšení skladových zásob z dosavadních zhruba osmi tisíc druhů zboží až na 20 tisíc. To by mělo přinést pro zákazníka větší dostupnost jednotlivých produktů, jelikož si na Pilulka.cz lze vybírat z více než 30 tisíc produktů.

ondrej-kratky-liftago-top

Přečtěte si takéLiftago jde naplno do balíků. Spouští systém pro městské doručování, který sdílí kapacitu přepravců a uleví ulicímLiftago jde naplno do balíků. Spouští systém pro městské doručování, který sdílí kapacitu přepravců a uleví ulicím

„Mezi další výhody, které přichází s novým logistickým řešením, patří zrychlení vybavení objednávky, tzv. picking. Od vytvoření objednávky jsme nyní schopni vypickovat, zkontrolovat a zabalit k zásilkovému výdeji objednávky během 5 minut. Toto je klíčový parametr zejména pro službu Pilulka Auto, kde zákazníkům z Prahy a okolí rozvážíme léky a lékárenský sortiment již od 60 minut od objednání,“ dodává Radek Jech, ředitel pobočky Pilulka.cz v Horních Počernicích.

Právě na vlastní dopravě, kterou si firma buduje v rámci služby Pilulka Auto, staví tuzemský lékárenský e-shop kvalitní zákaznickou zkušenost a mezi konkurencí je jediný, kdo si vlastní flotilu buduje. Letos míří Pilulka k tržbám, které mají překonat 2,5 miliardy korun, s tím, že v první polovině letošního roku přinesl větší část tržeb internetový obchod Pilulka.cz.

pilulka.cz-auto

Foto: Pilulka.cz

Pilulka Auto

Na internetu byla dosud Pilulka mezi lékárnami jedničkou, nicméně se na ni dotahuje konkurence v podobě lékáren Dr. Max, jejichž e-shop taktéž roste, a tak bude zajímavé sledovat, jak bude poměr sil vypadat po letošním roce. Pilulce má v dalším růstu pomoci i právě nově otevřené skladové a distribuční centrum, do kterého si firma vyvinula vlastní informační systém na míru pro své potřeby zásilkové lékárny.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym