Po zakladateli Amazonu Jeffu Bezosovi si Instagram založil i Bill Gates

redakceredakce

bill
0Zobrazit komentáře

Během několika posledních let se sociální síť Instagram, za kterou Facebook v roce 2012 zaplatil dnešním pohledem směšnou 1 miliardu dolarů, stala v podstatě hlavní sociální platformou pro celebrity z celého světa. A to včetně těch technologických.

Novými slavnými přírůstky do instagramové rodiny jsou pak rovnou dva nejbohatší lidé světa, konkrétně zakladatel Amazonu, Jeff Bezos a zakladatel Microsoftu, Bill Gates.

marie

Přečtěte si takéCEO Slevomatu Marie Chytilová: Chci, aby se k nám zákazník vracel jako na FacebookCEO Slevomatu Marie Chytilová: Chci, aby se k nám zákazník vracel jako na Facebook

Zatímco první jmenovaný, jehož jmění se odhaduje na 82,5 miliard dolarů, je na Instagramu aktivní už od minulého měsíce, Bill Gates, který před pár dny Bezose opět přeskočil na prvním místě v žebříčku nejbohatších lidí světa (jmění Gatese je 89,5 miliard dolarů), si založil instagramový účet před několika hodinami, když přidal fotku ze své návštěvy Tanzanie.

I během nich se ale ukázalo, jak velkou mediální sílu Gates má, jelikož během necelých 22 hodin nasbíral 50 tisíc sledujících.

Profily:

Jeff Bezos na Instagramu.

Bill Gates na Instagramu.

Hello from Tanzania, Instagram! I just had a great lunch with some amazing kids at Kicheba Primary School in Muheza and met Upendo Mwingira, a remarkable physician who has dedicated her career to fighting neglected tropical diseases. Melinda and I have been coming to Tanzania for many years now. I always love seeing how much progress the country has made to improve health and provide opportunity. Plus, the scenery is stunning. Whenever I travel to places like this, I wish others could come along and meet the people I get to meet. I have no doubt it would leave them as optimistic as I am about progress happening around the world. I’ll be sharing photos from my adventures here on Instagram, and I hope you’ll follow along.

A post shared by Bill Gates (@thisisbillgates) on

A pleasure to host Secretary of Defense James Mattis at Amazon HQ in Seattle today

A post shared by Jeff Bezos (@jeffbezos) on