Takto vypadá první mobilní lasergame na bázi rozšířené reality, která na rozvoj získala 9 milionů

Filip HouskaFilip Houska

fatherio
0Zobrazit komentáře

Na pole mobilních multiplayerových FPS stříleček se skrze crowdfundingovou kampaň dostala zbrusu nová hra s názvem father.io – lasertagová střílečka z pohledu první osoby v akci zasazené do reálného světa. Adrenalin spojený s taktickým a strategickým myšlením by měl podle tvůrců stoupat díky originálním laseru, který si hráč může zakoupit a připevnit k mobilu.

Svou zásluhu na rozvoji mánie kolem her na bázi rozšířené reality má nepochybně především Pokémon GO, které se stává fenoménem. Na scénu však nyní nastupuje zcela nový zástupce FPS segmentu. Mobilní hra father.io, která na crowdfundingové platformě Indiegogo nasbírala přes 390 tisíc dolarů (cca. 9,4 milionů korun), slibuje ultimátní herní zážitek s hráči po celém světě.

mach-1

Přečtěte si takéČeské vývojářské studio Amanita Design prodalo 4 miliony kopií hry MachinariumČeské vývojářské studio Amanita Design prodalo 4 miliony kopií hry Machinarium

Francesco Ferrazzino, jenž je tvůrcem konceptu hry, a jeho tým však hráčům poskytuje speciální prvky, díky kterému adrenalin v žilách ještě graduje. Tím je nejen mapa, která zobrazuje oblasti, kde se vyskytuje nejvíc hráčů, ale především Inceptor, jistý druh přídavného laseru, který lze připojit k jakémukoliv smartphonu a který umožní pomocí laserové technologie „zastřelit“ protivníka až na vzdálenost 50 metrů.

0803_3

Hardware jako takový byl testován i profesionálními hráči, kteří precizní přesnost a funkčnost potvrdili. Do externího laseru je zasazeno šest vysoce citlivých infračervených senzorů, které detekují příchozí střelu. Ty nabízí širokoúhlý vertikální a horizontální rozsah, tudíž bude protivníkův výstřel rozpoznán téměř z každého úhlu okolo tohoto příslušenství.

0803_1

Inceptor má spolehlivě pracovat s operačními systémy iOS a Android na základě Bluetooth připojení. Výrobce slibuje i podporu Windows Phone. Laser si je možné objednat přímo na stránkách Indiegogo v rámci exkluzivních balíčků. Ten nejlevnější vychází na 50 dolarů (cca. 1 208 korun) a skrývá v sobě rovnou dva tyto Inceptory.

Hra jako taková je ovšem stále ve fázi betaverze. Jakmile jí projde, bude dostupná k bezplatnému stažení na App Store a Google Play.