Podívejte se na luxusní švýcarské hodinky Hublot, které je možné koupit pouze za bitcoiny

hublottop
0Zobrazit komentáře

Nejznámnější kryptoměna Bitcoin v minulém týdnu slavila 10 let své existence a takové příležitosti se samozřejmě chytlo i množství firem, které se i přes svůj dřívější nezájem o kryptoměny zapojili do marketingového víru. Jednou z takový firem je i švýcarský výrobce luxusních hodinek Hublot, který včera představil nový model hodinek s názvem BIG BANG MECA-10 P2P. Co je na nich ale tak zvláštního?

Nové hodinky si v souvislosti s oslavou výročí bude možné koupit pouze za bitcoiny, a to v omezeném množství 210 kusů, které má odkazovat na maximální limit 21 milionů kusů vydaných bitcoinů. Hodinky o průměru 45 milimetrů kopírují specifický design Hublotu s otevřeným tělem, takže je možné vidět veškerý pohyb uvnitř. V případě, že jim dojde baterie, navíc nabízejí až 10denní nouzovou výdrž.

bb-p2p-hublot-320

Na všech kusech hodinek je speciální gravírování s unikátním hashem transakce

Keramické tělo hodinek je vyvedeno v černé barvě a každý kus hodinek v limitované edici je označen pořadovým číslem, což samozřejmě značně zvyšuje jejich cenu. Přesná cena prozatím nicméně oznámena nebyla, stejně jako není jasné, kde přesně bude možné hodinky prostřednictvím Bitcoinu koupit, nicméně se očekává částka v desítkách tisíc dolarů, tedy spíše vyšších stovkách tisíc korun.

Na samotné integraci plateb za hodinky pracuje Hublot s čínskou firmou OS Limited, v jejíž ústředí byly představeny, a má se jednat o vůbec prvního výrobce luxusních hodinek, který jednou nohou vkročil do kryptoměnového světa. Číslo bitcoinové transakce je pak vyraženo přímo na těle hodinek, což jim dává nejen unikátní vzhled, ale především také identifikaci.

bohempia_cc1

Přečtěte si takéNový rekord na Hithitu. Na české tenisky z konopí se vybraly téměř 4 miliony korunNový rekord na Hithitu. Na české tenisky z konopí se vybraly téměř 4 miliony korun

Právě unikátní identifikace propojená s digitální transakcí dává generaci výrobců hodinek nový rozměr. V případě ztráty nebo krádeže nebude možné hodinky v jejich originálním zpracování prodat dále, jelikož bude potřeba doložit potvrzení o odeslaných prostředcích. Transakci je navíc jako již standardně u Bitcoinu možné vidět veřejně a nelze ji nijak alternovat nebo smazat.

hublot2
hublot3
hublot

Video s představením hodinek:

Foto: Hublot