Populární chatovací aplikace už má 900 milionů uživatelů!

Michal PtáčekMichal Ptáček

whatsapp
0Zobrazit komentáře

Je tomu zhruba rok a půl, co Facebook za 19 miliard dolarů (v přepočtu cca 461 miliard korun) koupil populární chatovací aplikaci WhatsApp. Ačkoliv v té době se nad touto astronomickou částkou většina lidí včetně nás podivovala, dnešním pohledem je poměrně zřejmé, že Facebook tak jako v případě akvizice Instagramu udělal správný krok.

Screen Shot 2014-10-29 at 01.08.19

Přečtěte si takéJak si vedl WhatsApp za první půlrok pod hlavičkou Facebooku?Jak si vedl WhatsApp za první půlrok pod hlavičkou Facebooku?

Whatsapp se totiž těší obrovské popularitě a ačkoliv do dneška aplikace nenašla ideální byznys model, obrovská uživatelská základna, ze které Facebook těží, tento nedostatek prozatím značně kompenzuje.

Podle pár hodin starých informací, které zveřejnil spoluzakladatel WhatsApp, Jan Koum na svém Facebooku, se totiž počet měsíčně aktivních uživatelů vyšplhal na už neuvěřitelných 900 milionů. Ještě v dubnu tohoto roku měla přitom aplikace o zhruba 100 milionů uživatelů méně, což ukazuje, jak rychle z tohoto pohledu stále roste.

whatsapp

foto: pestoverde/Flickr

Diskuze (0)

Novinka

Anonym