Populární hru Fortnite si i přes obejití Google Play na Androidu stáhlo za 3 týdny 15 milionů hráčů

fortnitet
0Zobrazit komentáře

Jedna z jednoznačně nejpopulárnějších online her současnosti trhá jeden rekord za druhým a postupně si získává čím dál více příznivců. Řeč je o Fortnite, přesněji jeho rozšíření Battle Royale, které zabralo přední pozici mezi nejsledovanějšími herními videi na platformách jako YouTube nebo Twitch. A není divu, jen za rok od spuštění si Fortnite získalo přes 125 milionů hráčů.

Hru od vývojářského studia Epic Games, které stojí i za hity jako Unreal Tournament nebo Gears of War, je dnes možné hrát takřka na všech zařízeních, od PC přes konzole Xbox One a PS4 až po Nintendo Switch a smartphony. Právě na mobilních telefonech se Fortnite skvěle daří a tak se tvůrci relativně nedávno rozhodli, že po iOS vstoupí i na platformu Android.

Pro Epic Games to ovšem nebylo tak jednoduché – vývojáři se totiž rozhodli, že Fortnite na Androidu nevydají přes oficiální tržiště aplikací Google Play. Hráči jsou tak nuceni přejít na oficiální web studia a stáhnout si instalační soubor přímo odtamtud.

fortnitemob

Fortnite na iPhonu X (iOS)

Důvodem pro tento krok jsou dle vývojářů nepřiměřeně vysoké poplatky ze všech transakcí, které se uskuteční přímo přes platformu Googlu. Ten si totiž bere celých 30 procent. Ani to ovšem hráče nezastavilo a jen během třítýdenního provozu beta verze na Androidu zaznamenal Fortnite kolem 15 milionů instalací.

jack-ma-alibaba1

Přečtěte si takéNejbohatší Číňan Jack Ma končí v čele internetového giganta AlibabaNejbohatší Číňan Jack Ma končí v čele internetového giganta Alibaba

Kroky firem, které se snaží obejít App Store či Google Play tak jasně dávají najevo, že tato tržiště nutně nepotřebují k solidnímu úspěchu, ale zároveň se nebrání možnosti vrátit se za lepších podmínek. Mezi firmami, které se do tohoto „hnutí“ zařadily jsou například i Spotify či Netflix, které nabízejí pro uživatele mimo tato tržiště výhodnější ceny.

Komplikace s obcházením

I když jsou čísla, která se podařilo Epic Games získat, skvělá, vývojáři naráží na jeden zásadní problém – bezpečnost. Na internetu se totiž postupně objevuje velké množství zdrojů, které sice nabízejí stažení Fortnite do telefonu, ale navíc s bonusem v podobě malwaru, který může vynášet citlivá data z telefonu. Tvůrci tvrdí, že tuto situaci aktivně řeší.

fortnitetop

Je to tak jakási daň za benevolentnější přístup Googlu ke kontrole a instalaci aplikací, kterou například Apple na jeho systému bere mnohem vážněji.

Foto: Epic Games

Diskuze (0)

Novinka

Anonym