Populární online hra Fortnite má po roce od vydání přes 125 milionů registrovaných hráčů

fortnite
0Zobrazit komentáře

Epic Games, vývojáři známých her jako Unreal Tournament nebo Gears of War, vydali v létě minulého roku jejich zatím poslední titul Fortnite – online hru s módem „battle royale“, která jen během dubna vydělala téměř 300 milionů dolarů. A nyní k tomu firma přidala několik dalších zajímavých čísel.

Celkově si Fortnite, včetně battle royale, za necelý rok získalo přes 125 milionů registrovaných hráčů, ze kterých se přibližně 40 milionů přihlásí do hry alespoň jednou za měsíc. Fortnite je populární především proto, že nenutí hráče k nákupu samotné hry, jelikož ji lze hrát bezplatně, ale pouze vybízí k potenciálním placeným vylepšením přímo ve hře.

macblur

Přečtěte si takéČeský emailový klient eM Client je nově k dispozici i pro MacČeský emailový klient eM Client je nově k dispozici i pro Mac

Fortnite je aktuálně dostupné na platformách Windows, Mac OS, PS4, Xbox One a také na mobilních zařízeních s iOS. Během herní konference E3 Epic Games oznámili také chystané vydání na přenosnou konzoli Nintendo Switch a v létě se očekává příchod na mobilní zařízení s Androidem. Epic Games tak na svoji komunitu rozhodně nezapomínají, což potvrdili i poslední investicí.

fortniteingame

Firma se totiž chystá investovat do cen hráčům během následující sezóny esport (profesionální turnaje ve hrách) kolem 100 milionů dolarů, respektive 2,1 miliardy korun. Kvalifikace na profesionální turnaje mají začít letos na podzim.

Foto: Epic Games

Diskuze (0)

Novinka

Anonym