Populární coworkingový startup, jehož hodnota je 10 miliard dolarů, startuje revoluci v bydlení

we-work-seattle-office-1

Pokud alespoň zběžně sledujete dění na technologické scéně ve světě, zcela určitě vaší pozornosti neunikl coworkingový startup WeWork, který si pronajímá od majitelů kancelářské prostory, které stylově redesignuje/zrenovuje a následně je s profitem nabízí startupům a technologickým firmám.

Celý projekt vznikl před 5 lety v New Yorku a s velkou jistotou lze říct, že se jedná o nejúspěšnější coworkingový koncept na světě. Ostatně hodnota WeWork se nyní pohybuje okolo 10 miliard dolarů, což je v přepočtu cca 242 miliard korun!

20150319-Congress-interiors-9

Přečtěte si takéTenhle oblíbený coworkingový startup je nyní oceněn na 10 miliard dolarů

Bydlení pro millennials

Zakladatelům WeWork, kteří ho rozšířili do desítek měst jako: Los Angeles, Chicago, Boston, San Francisco, Austin, Tel Aviv nebo Amsterdam tohle ale nestačí, a proto už brzy velmi zásadně rozšíří pole působnosti, když se zaměří na takzvaný co-living. Ten by měl spočívat v pronájmu mikro apartmánů s doplňkovými službami typu: společné uložné prostory pro kola, venkovní zahrada nebo knihovna, vesměs klientům z řad lidí pracujících v technologiích a startupech.

WeWork si od tohoto plánu slibuje, že do roku 2018 bude mít 34 000 platících zákazníků, kteří budou obývat zhruba 64 lokalit nejen v USA. Prvními z nich pak bude New York a Washington D.C, kde by WeWork měl tento nový koncept uvést do reality již v průběhu tohoto roku.

Jak to bude finančně?

Realistickým cílem by pak mělo být dostat se do roku 2018 na roční tržby ve výši 636 milionů dolarů, s tím, že měsíční nájem by měl jednoho člověka v průměru vyjít na 1 800 dolarů.

wework-chicago-1
WeWork

wework-chicago-2

foto: Officelovin

Michal Ptáček

Zakladatel CzechCrunche, fanoušek technologií, cestování a architektury.

Zakladatel CzechCrunche, fanoušek technologií, cestování a architektury.