Portugalsko potvrdilo nulové zdanění kryptoměn. Neplatí se u nich DPH ani daň z příjmu

bitcoin-crypto

Foto: Viktor Hanáček

Fiktivní mince Bitcoin

0Zobrazit komentáře

Z Portugalska se oficiálně stal další z kryptoměnových rájů, pokud bychom tak měli označovat státy, které nehodlají danit kryptoměny. Jak informuje magazín Cointelegraph, portugalský daňový úřad potvrdil, že neplánuje danit jak obchodování, tak ani platby v kryptoměnách.

Veškeré kryptoměnové transakce a obchody v zemi mají být osvobozeny nejen od daně z přidané hodnoty, ale také od daně z příjmu. Pokud si tedy začnou Portugalci vyplácet mzdy například v bitcoinu, nebudou muset odvést státu daň z příjmu. Bez daňových poplatků navíc bude i samotná výměna kryptoměn za klasickou fiat měnu.

Výjimku z daňového systému nicméně mají u kryptoměn pouze fyzické osoby, právnické osoby daně z kryptoměn nadále budou muset platit. Mezi další země, kde se nemusí daně z kryptoměn platit, patří Německo, Bělorusko, Malta, Švýcarsko, Singapur a Malajsie.

V každé zemi nicméně platí trochu jiné podmínky. Jak připomínají Kurzy.cz, například v Německu musíte kryptoměny držet alespoň rok, abyste nemuseli daň ze zisku odvést. V Singapuru zase platí daňové úlevy i pro firmy, nicméně i ty musí držet kryptoměny po určité časové období.