PPF posiluje v USA. Na Floridě kupuje za 7 miliard kanceláře, ve kterých sedí Booking.com či Lockheed Martin

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

southpark-ppf

Foto: PPF

PPF kupuje velký kancelářský komplex na Floridě

0Zobrazit komentáře

Sedm miliard sem, sedm miliard tam. Finanční skupina PPF rodiny Kellnerových oznámila další obří investici. Nejprve tento týden poslala přes sedm miliard korun do vývoje léčiv na rakovinu, teď podobnou sumu investuje ve Spojených státech. Prostřednictvím své společnosti PPF Real Estate dokončila převzetí rozsáhlého kancelářského objektu SouthPark Center v Orlandu na Floridě. Cena transakce přesáhla 315 milionů dolarů, tedy více než 7 miliard korun.

Pro PPF jde o druhou nemovitostní akvizici ve Spojených státech po převzetí kancelářského parku v Atlantě na začátku tohoto roku. Komplex SouthPark Center v Orlandu zahrnuje deset samostatných kancelářských budov s celkovou pronajímatelnou plochou 120 000 metrů čtverečních kancelářských a obchodních prostor. Mezi nájemci jsou společnosti jako Booking.com, Accenture nebo zbrojovka Lockheed Martin.

Transakce patří podle PPF Real Estate mezi největší svého druhu na trhu kancelářských nemovitosti v centrálním regionu Floridy. Kromě kancelářského komplexu transakce zahrnuje i 12,5 hektaru pozemků pro budoucí výstavbu komerčních nemovitostí. Samotný SouthPark Center leží v blízkosti největších pamětihodností Floridy, zábavního parku Disney Amusement Park, kongresového centra Orange County Convention Center či filmových studií Universal.

southpark-ppf2

Foto: PPF

Rozsáhlý kancelářský objekt SouthPark Center v Orlandu na Floridě

„Pokračujeme v geografickém rozkročení v rámci v nastoupené diverzifikaci našeho portfolia. Americký realitní trh poskytuje řadu zajímavých příležitostí a my se dále díváme na různé možnosti, jak urychlit růst a diverzifikaci našeho portfolia i jeho průnik do nových segmentů trhu,“ uvedl výkonný ředitel PPF Real Estate USA Aaron Smith.

Akvizice v Orlandu je druhou transakcí PPF Real Estate po převzetí kancelářského parku Mansell Overlook v Atlantě na začátku roku. „Celkový objem alokovaných investic pro tyto transakce a budoucí rozvoj byznysu na trhu v USA překročil po roce působení PPF Real Estate v Americe částku 500 milionů dolarů (přes 11 miliard korun – pozn. red.),“ uvedla firma.

Finanční skupina PPF, mateřská společnost PPF Real Estate USA, podniká ve 25 zemích v Evropě, Asii a Severní Americe. Investuje do řady odvětví, od finančních služeb přes telekomunikace, média, biotechnologie, nemovitosti až po strojírenství. Skupina vlastní aktiva ve výši 40,3 miliardy eur (přes bilion korun) a zaměstnává celosvětově 82 tisíc lidí.

S přispěním ČTK.