Práci na dálku zabezpečuje firmám ve 120 zemích. Ústecký startup podruhé podpořili investoři

České fondy Nation 1 a Fazole Ventures posílají do GoodAccess 26 milionů korun, které mu pomohou posílit obchodní a marketingové aktivity.

Peter BrejčákPeter Brejčák

cizek_michal_goodaccess_ceo_2-min

Foto: GoodAccess

Michal Čížek, zakladatel a ředitel startupu GoodAccess

0Zobrazit komentáře

Svět se stále více posouvá do onlinu, což s sebou nese nová potenciální rizika, z pohledu firem a jejich zaměstnanců jde například o připojování se k práci na dálku. V tomto směru společnostem po celém světě pomáhá ústecký startup GoodAccess, který úspěšně oslovil nové zákazníky na klíčových trzích ve Spojených státech a Velké Británii. Aby na této cestě pokračoval, uzavřel již druhé investiční kolo.

České fondy Nation 1 a Fazole Ventures do GoodAccess vkládají 1,2 milionu dolarů, v přepočtu 26 milionů korun. Nation 1 do něj investuje podruhé, v roce 2021 šlo o částku 22 milionů. „Od té doby společnost urazila velký kus cesty, upevnila své místo na trhu a dále škáluje. Proto jsme se rozhodli znovu ji podpořit,“ komentuje partner fondu Jaroslav Trojan.

„Nová investice nám pomůže rozvinout kanály, kterými oslovujeme větší firmy do pěti set zaměstnanců, a obecně naškálovat naše aktivity,“ doplňuje Michal Čížek, ředitel a spoluzakladatel GoodAccess, jehož ochranu aktuálně využívá více než 1 300 firemních zákazníků a přes patnáct tisíc koncových uživatelů.

GoodAccess nabízí bezpečný a vzdálený přístup k IT systémům. Firmám tak umožňuje vytvořit virtuální síť, pomocí níž se jejich zaměstnanci mohou připojit k jejich aplikacím, privátním sítím nebo cloudům. Jeho klienti tak nemusí investovat do budování vlastní zabezpečené infrastruktury.

Startup se zaměřuje na menší a střední firmy, které oslovuje skrze digitální marketing, větší klienty o velikosti pět set až tisíc zaměstnanců chce obsluhovat pomocí vlastního obchodního týmu. Roční obrat GoodAccess se podle vyjádření pro CzechCrunch blíží dvaceti milionům korun a dlouhodobým cílem je toto číslo každý rok zdvojnásobit.

Jde přitom o globální byznys, v domácím Česku má jen asi jedno procento zákazníků, z nichž jako reference uvádí hotelový startup Mews, tvůrce stomatologického softwaru Xdent a Výzkumný ústav rostlinné výroby.

„Firma je aktuálně zainvestovaná, připravujeme se na investiční kolo takzvané série A. Veškerý zisk i investice půjdou do rozvoje firmy, tudíž neočekáváme zisk hospodaření v krátkodobém horizontu,“ doplňuje k hospodářským výsledkům Čížek. Pod jeho vedením startup v posledním roce uvedl dva produkty – Starter nabízející cloudovou VPN pro firmy a ThreatBlocker chránící před malwarem a phishingem.

„Firmy dnes mnohem častěji dávají zaměstnancům možnost pracovat na dálku nebo hybridně, využívají cloudové služby nebo mají digitální zdroje mimo lokální síť. Jedná se o zásadní transformaci, která ale vyvolává otázku, jak v tomto novém prostředí zabezpečit přístup k IT zdrojům. Nástroje typu GoodAccess na ni umí odpovědět, přičemž není potřeba rozsáhlých investic, složitého nastavení nebo expertních znalostí uživatelů,“ uzavírá Čížek.

Rubriku Startupy podporujíjt-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym