Praha se stala nejkrásnějším městem světa. Lidé vyzdvihují její památky i místa pro odpočinek

Filip HouskaFilip Houska

praha

Foto: František Zelinka

Praha jako na dlani

0Zobrazit komentáře

Praha je nepochybně jedním z vysoce vyhledávaných turistických míst, a to především pro své skvostné památky a scenérie. Ať už jde o Karlův most, Staroměstský orloj, Pražský hrad, Letenské sady nebo třeba nábřeží Vltavy, naše hlavní město toho má co nabídnout. A vidí to tak i lidé napříč světem, kteří nyní zvolili Prahu nejkrásnějším městem planety.

S žebříčkem, který hodnotí nejkrásnější metropole na světě, přišel magazín Time Out. Ten se měl více než 27 tisíc lidí z různých koutů světa zeptat na kvality jejich domovských měst – na Praze pak 83 procent rezidentů vyzdvihlo právě její vzhled založený především na historických uličkách, v nichž se mísí gotika s renesancí, barokem i secesí.

Vedle historických památek, mezi kterými podle magazínu Time Out vyčnívá zejména Karlův most a orloj, dotázaní kladně hodnotili i výhledy, které Praha nabízí. Například rovnou z Letenských sadů nebo v blízkosti řeky Vltavy, kde se dá pokojně odpočívat, za což si Praha mimo jiné vysloužila i druhé místo za nejlepší město pro relaxaci.

„V Praze nejde jen o budovy: vydejte se do Letenských sadů za nádhernými výhledy na kopce nebo se projděte podél břehů Vltavy, kde je větší klid. Dát si kávu a nasát atmosféru je zde další přirozeností,“ píše Time Out.

Hlavní město České republiky tak v anketě o nejkrásnější metropoli planety překonalo světově vyhlášená místa jako Paříž, Řím, New York nebo Chicago, které bylo druhé. Zajímavé také je, že tentýž magazín posadil Prahu na sedmou příčku v anketě o nejlepší město světa, v rámci něhož se hodnotila kvalita života rezidentů, okolí, památky, kultura a podobně. První bylo San Francisco.

Není tomu tak dávno, co Time Out hodnotil i světově nejvíce cool ulice ve městech. A také v této kategorie měla Praha úctyhodné umístění – ulice Křižíkova skončila na 11. místě a nechala za sebou prestižní lokality jako 30th Avenue v New Yorku, berlínskou Mariannenstraße nebo kulturně i společensky hektickou Gran Vía ve španělském Madridu.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym