Pražský IdeaSense se podílel na tvorbě nových výcvikových postupů pro piloty letadel

Nela VítováNela Vítová

photo-1493673155827-a7617e74a0ca-2
0Zobrazit komentáře

Česká společnost IdeaSense, která svůj byznys staví na inovaci produktů a tvorbě business modelů, se před nedávnem pustila do dalšího projektu, tentokrát v oblasti letectví. K tomu se spojila s asociací GNSS Centre of Excellence, jež se zabývá modernizováním hlavních druhů dopravy, a spolu s ní pracovala na aktualizaci postupů sloužících pro výcvik budoucích pilotů.

Díky této iniciativě, na které se podíleli piloti, instruktoři, letečtí komisaři a další lidé z leteckého odvětví, bylo možné jak rozšířit a zkvalitnit obsah teoretického učiva, tak nastavit novou laťku pro práci s družicovými navigačními systémy. Konkrétně se jednalo o systémy GNSS, které za pomoci družic umožňují určování polohy po celém světě, a EGNOS, který se snaží o co nejpřesnější signál GPS.

mewsfounders

Přečtěte si takéČeský startup Mews, který nabízí chytrý systém pro hotely, získal investici přes 150 milionů korunČeský startup Mews, který nabízí chytrý systém pro hotely, získal investici přes 150 milionů korun

Aby bylo možné něco takového aktualizovat, bylo nejprve nutné zanalyzovat nedostatky v současných osnovách a na základě výstupů navrhnout nový plán. I to byl důvod, proč následně vznikla i speciální série učebnic, která upravuje výuku manipulace s leteckou navigací využívající právě systém GNSS.

„Tyto workshopy pomohly určit směr a cestu na dalších 30 měsíců realizace projektu. Vznikla základová kostra, na kterou se dá v budoucnu nadále stavět, a hlavně jsme si i mezi partnerskými státy ujasnili, jaké budou naše další společné i individuální kroky,” říká hlavní koordinátor projektu Tomáš Duša z GNSS Centre of Excellence.

IdeaSense

V rámci spolupráce vznikla mimo jiné i nová aplikace na principu e-learningu, která by měla budoucím pilotům poskytnout ideální studijní zázemí pro práci s GNSS. S tím se pojí i nový soubor odborných doporučení na změny ve školení pilotů. Ten však ještě čeká na finální schválení evropské agentury pro bezpečnost civilního letectví EASA.

Jak funguje IdeaSense

IdeaSense spolupracuje s českými a zahraničními firmami, kterým dodává inovace produktů i služeb prostřednictvím Inovačních farem. Na základě těch firma realizuje samotné projekty, které tak procházejí celým vývojem od tvorby prototypu až po detailní design produktu. IdeaSense využívá při své práci především metodiku Human Centered Design, která vytváří služby a produkty na základě zkoumání lidských potřeb.

Foto: IdeaSense

Diskuze (0)

Novinka

Anonym