Představitelka Cersei v osmé sérii Hry o trůny vydělala za každou minutu na obrazovce přes milion korun

lenaheadey

Foto: HBO

Záběry ze seriálu Hra o trůny

0Zobrazit komentáře

Už jen několik dní nás dělí od finálového dílu vůbec poslední řady populárního seriálu Hra o trůny z produkce HBO a napětí vrcholí. Byť prozatím není jasné, kdo nakonec získá nadvládu nad Sedmi královstvími, s jedním z historicky nejúspěšnějších a zároveň nejdražších seriálů vůbec se samozřejmě pojí i pohádkové odměny jednotlivých herců.

Zatímco za minulou sérii se odměny za jednu epizodu u hlavních představitelů pohybovaly kolem 500 tisíc dolarů, pro poslední sezónu se jim podařilo vyjednat zásadní navýšení. Dle serveru Hollywood Reporter to byl dokonce více než dvojnásobek, konkrétně 1,2 milionu dolarů, v přepočtu tedy více než 27,6 milionu korun.

Vezmeme-li tak v potaz, že má poslední série celkem šest epizod, mohli si někteří z herců přijít až na 7,2 milionu dolarů. Honorář přesahující milion dolarů se týkal Kita Haringtona (Jon Snow), Emilie Clarke (Daenerys Targaryen), Petera Dinklage (Tyrion Lannister), Nikolaje Coster-Waldaua (Jaime Lannister) a samozřejmě také Leny Headey, která ztvárnila Cersei Lannister.

got8-3

Foto: HBO

Lena Headey v roli Cersei Lannister

Pozor, následující řádky obsahují spoilery.

Právě Lena Headey se může pyšnit vůbec nejzajímavějšími podmínkami, jelikož se díky událostem v poslední sérii objevila za celou sezónu na obrazovce pouze po dobu 25 minut. Tento čas samozřejmě nepočítá s vystřiženými záběry, kterých bylo minimálně o několik desítek minut více, a samozřejmě s reálnými natáčecími dny. Celá osmá série má délku 432 minut a Lena Headey se objevila přesně ve třech epizodách, kde většinu času strávila při pohledech z okna Králova přístaviště.

Pokud bychom tak počítali honorář za jednu minutu na obrazovce, dostali bychom se na částku 48 tisíc dolarů, respektive 1,1 milionu korun. V rádiové show Chrise Evanse se Headey zmínila, že na setu strávila celkem pouze 15 dní z celého roku, převážně v severoirském Belfastu. Pro porovnání, epizoda, ve které se utká většina hlavních představitelů s armádou mrtvých v bitvě o Zimohrad, zabrala přibližně 55 natáčecích dnů a čas stovek dalších herců a hereček.

beat-saber-2

Přečtěte si takéČeský Beat Saber vychází po roce v plné verzi na PC. V nejprodávanější VR hře půjde vytvářet vlastní úrovněČeský Beat Saber vychází po roce v plné verzi na PC. V nejprodávanější VR hře půjde vytvářet vlastní úrovně

Cersei nebo-li Lena Headey se v epizodě neobjevila dokonce vůbec. Například Kit Harrington, představitel Jona Snowa, strávil na natáčení poslední série zhruba 70 dnů. Na druhou stranu se objeví v každé epizodě, takže si celkově přijde na větší peníze než Lena Headey, která si díky třem dílům vydělala 3,6 milionu dolarů, tedy polovinu.

gott

Foto: HBO

Vlevo Kit Harington jako Jon Snow a Emilia Clarke jako Daenerys Targaryen

Za hlavní postavy poslední sezóny musíme samozřejmě považovat i Sophii Turner, která hraje Sansu Stark, a Maisie Williams v roli Aryi Stark. Obě si za každou z epizod závěrečné série odnesly 253 tisíc dolarů, tedy 5,8 milionu korun. Dnes již většina představitelů titulních i vedlejších rolí z Hry o trůny pracuje na dalších projektech, zároveň si množství z nich získalo tolik fanoušků, že se zapojují do vlastních firem, produktů a jednoduše ze své slávy těží maximum.

A není se čemu divit. I přes kritiku diváků ohledně zkratkovitého a místy nesmyslného scénáře přináší poslední řada rekordní počty diváků a nových předplatitelů streamingových služeb HBO (HBO Go či HBO Now). Zatímco dosavadní rekord v počtu diváků činil v osmé sérii 17,8 milionu diváků, zatím poslední díl z neděle (potažmo pondělí v českém čase) překročil 18,4 milionu diváků. Do čísel jsou zahrnuty jak zmíněné streamingové platformy HBO, tak pozemní vysílání.

Velké očekávání před bouří

Po premiéře si postupně díly pouští ještě množství dalších diváků a průměr osmé série se tak pohybuje kolem 43 milionů přehrání. Největší očekávání jsou ovšem směřována k poslednímu dílu, který se ve Spojených státech odvysílá již tuto neděli. V Česku se objeví o den později. HBO tím uzavře kapitolu za svým doposud nejúspěšnějším seriálem, do kterého napumpovalo v poslední sérii kolem 15 milionů dolarů za každou epizodu. Ještě před závěrečným dílem ovšem mediální gigant vypustil seriál Chernobyl, který je, zdá se, další trefou do černého.

got_lena-nikolaj

Foto: HBO

Lena Headey jako Cersei Lannister a Nikolaj Coster-Waldau jako Jaime Lannister

Diskuze (0)

Novinka

Anonym