Předzvěst epického finále. Podívejte se na nový trailer na Star Wars: Vzestup Skywalkera

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

star-wars-rise-of-skywalker-poster

Foto: Falcon

Plakát k filmu Star Wars: Vzestup Skywalkera

0Zobrazit komentáře

Příběh jedné generace se chýlí ke konci a čeká nás velkolepá závěrečná bitva, která rozhodne o osudu mnoha hlavních hrdinů a možná i celé galaxie. Řeč je pochopitelně o Hvězdných válkách, které se letos chystají tvůrci fanouškům naděli těsně před Vánoci. A nyní ukázali nový trailer.

Vůbec poprvé nové záběry z očekávaného filmu viděli návštěvníci víkendového D23 Expo, což je akce určená právě fanouškům společnosti Disney. Jelikož pod ni od roku 2012 patří i Lucasfilm, řeč tak padla také na Hvězdné války, které letos čeká zmíněné velké finále.

Film Star Wars: Vzestup Skywalkera uzavře již třetí trilogii, která odstartovala v roce 2015 titulem Síla se probouzí a pokračovala o dva roky později prostředním dílem Poslední z Jediů. K závěru se ale nechýlí jen poslední trilogie jako taková, ale svým způsobem všechny tři trilogie, které společně pojednávají mimo jiné o osudech rodiny Skywalkerů.

star-wars-rise-of-skywalker-poster2

Foto: Falcon

Plakát k filmu Star Wars: Vzestup Skywalkera

Ostatně i poslední trailer, který je oficiálně nazvaný jako Special Look, tedy jakési nahlédnutí za oponu připravovaného filmu, nejprve nabízí nostalgické ohlédnutí za všemi osmi již odvysílanými díly, takže vidíme mladého Anakina Skywalkera i Dartha Vadera, princeznu Leiu, Hana Sola, Luka Skywalkera, mistra Yodu a také hrdiny z poslední trilogie.

Nový trailer toho o nich příliš neprozrazuje, jen všechny připravuje na velkolepou bitvu, která vše ukončí. Nejzajímavějším momentem celého videa je závěrečný záběr s Rey, jak v ruce svírá červený světelný meč, který ve Star Wars historicky patřil padouchům. Bude tak velmi zajímavé sledovat, jak se nakonec celá sága vyvine.

Na vyvrcholení v podobě Star Wars: Vzestup Skywalkera, jehož premiéra je naplánována na 20. prosince 2019, dohlížel z režisérského křesla J.J. Abrams, který už režíroval první díl z roku 2015, a půjde na delší dobu o poslední film ze světa Star Wars. Disney totiž oznámilo, že si dává pauzu. První nový film přijde až v roce 2022.

Fanoušci ale příliš smutnit nemusí. Několik seriálů na motivy Star Wars totiž nabídne streamingová služba Disney+, která se na podzim spustí. Disney již představilo první oficiální trailer k chystanému seriálu The Mandalorian a na D23 Expu oznámilo i to, že připravuje další seriál, v němž bude mít hlavní roli Ewan McGregor jako Obi-Wan Kenobi. Ten je známý z původních trilogií.