Přepravní startup Uber začíná postupně nabízet jízdy s plně samoříditelnými vozy

Uber se do rostoucího trendu autonomních vozů začíná angažovat čím dál více. Výsledkem je situace, kdy předběhl i významné automobilové společnosti jako Tesla, BMW nebo Ford, který před pár dny oznámil svůj nový plán. Představuje totiž svůj nový vozový park založený na samořídících systémech, který bude k dispozici cestujícím z pittsburghského downtownu.

Sanfranciský přepravní startup chce konci tohoto měsíce mít na silnicích v okolí amerického Pittsburghu až 100 nových autonomních vozidel. A podle očekávání se jedná o automobily značky Volvo (konkrétně SUV modely XC90), se kterým již v dřívější době uzavřel 300 milionovou dohodu s cílem vytvořit plnohodnotné samořídící auto. K celé situaci se vyjádřil výkonný ředitel Uberu, Travis Kalanick. Podle něj má být tato forma dopravy finančně šetrnější a má zajistit vyšší bezpečnost.

webdownload

Přečtěte si takéS tímto šikovným nástrojem lze kompletně stáhnout zdrojový kód jakéhokoliv webu

Cestující však nebudou mít možnost si vybrat, zda-li chtějí jet se skutečným řidičem nebo řidičem na bází této rostoucí technologie. Vše se má odehrávat náhodně. Důležitým prvkem prozatím zůstává, že i když bude vozidlo poháněno autonomním systémem, tak bude na předním sedadle stále sedět osoba, která bude na jízdu dohlížet a průběžně zaznamenávat komplexní chod.

otto2

V každém takovém voze bude navíc u zadních sedadel k dispozici tablet, jenž bude cestující během jízdy informovat o této formě přepravy. Uber si od novinky na základě samořídící technologie slibuje velké věci. To potvrzuje i akvizice startupu Otto, který vyvíjí funkční autonomní systémy pro nákladní vozidla. Tento nákup za doposud neznámou cenu by mohl Uber nasměrovat i do sféry logistiky.

Od roku 2016 píše pro CzechCrunch o technologiích, zábavním průmyslu, byznysu i designu. Spolupodílí se na řízení redakce a stará se o sociální sítě. To vše z historického srdce Moravy.

CC25

CzechCrunch News

Nenechte si utéct zásadní zprávy

Přihlaste se k pravidelnému odběru novinek ze světa byznysu a startupů.