Příběh legendy formule 1. Netflix láká prvním trailerem na nový dokument o Michaelu Schumacherovi

Filip HouskaFilip Houska

Legendární pilot F1 Michael Schumacher

0Zobrazit komentáře

Michael Schumacher. I když zrovna nemusíte být fanouškem formule 1, patrně víte, kdo tento člověk je. O jednom z nejslavnějších závodníků královské disciplíny motorsportu, jehož život naprosto radikálně ovlivnila nešťastná nehoda při lyžování, teď Netflix uvede biografický dokument, na který láká novým trailerem poodhalujícím vše, co stálo za jeho světovými úspěchy.

Příběh slavného německého pilota F1 Michaela Schumachera je fascinující sám o sobě. Na závodního okruzích začínal už ve čtyřech letech, akorát místo nadupaného monopostu seděl za volantem malé motokáry. Tehdy v něm jeho otec vycítil, že má pro závodění talent, nebojí se riskovat a žíly má namíchané s nutnou dávkou adrenalinu.

Po úspěších v motokárových sériích přesedlal do juniorských formulí, aby poté udělal menší odbočku do světa sportovních vozů. To vše se odehrávalo v 80. letech, respektive na přelomu desetiletí. V roce 1991 pak v barvách stáje Jordan vyrazil na svou první Velkou cenu formule 1, která se jela v Belgii.

Největší historický zářez však udělal až v týmu Ferrari, do kterého nastoupil v roce 1996, kde strávil většinu svého profesního života. Kariéru oficiálně ukončil v roce 2012 v dresu Mercedesu. A zakončil ji naprosto skvěle – v nejvyšší soutěži formulí dosáhl na sedm titulů mistra světa a zapsal se do dějin.

Že by ale Michael Schumacher trávil svůj život tak, jak by asi chtěl, se rozhodně říct nedá. Rok po ukončení kariéry se vážně zranil během sjezdového lyžování, což ho upoutalo na lůžko. Dnes se o jednom z nejlepších závodníků všech dob příliš mnoho informací neví, jelikož je jeho rodina drží v maximální tajnosti.

Nový dokument Netflixu však o poslední tragické kapitole jeho života nebude. Film pod režisérskou taktovkou trojice Hanns-Bruno Kammertöns, Vanessa Nöcker a Michael Wech (kteří mimo jiné stojí i za dokumentárním snímkem o tenisové ikoně Borisi Beckerovi pod názvem Der Spieler) se soustředí především na okolnosti, jež vedly do pomyslné síně slávy.

Dílo pod názvem Schumacher, na jehož zpracování se podílela i Schumacherova rodina, nabídne vzácné rozhovory a dosud nezveřejněné archivní záběry, vykreslující velmi citlivý a zároveň kritický portrét ikony F1. Diváci v něm mají na stříbrném podnose získat souhrn aspektů, které tohoto sportovce definovaly a pomohly mu se dostat na vrchol.

Netflix nový dokumentární snímek, kde se mimo jiné budou objevovat postřehy dalších slavných závodníků a osobností, jako jsou Jean Todt, Bernie Ecclestone, Sebastian Vettel, David Coulthard a další, uvede již 15. září, přičemž trailer vyšel na výročí třiceti let od Schumacherova debutu ve formuli 1.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym