Profi 3D tisk na tiskárně pro hobíky. Strojtools boduje s dostupným vylepšením pro tiskárny od Průši

Za necelých 13 tisíc korun je k dostání základní tiskárna s upgradem, díky kterému funguje celá sestava v kvalitě podstatně dražších strojů.

josef-prusa_prusa-research_0011

Foto: Prusa Research

Josef Průša, zakladatel a CEO Prusa Research

0Zobrazit komentáře

Jen několik málo dní zbývá do konce crowdfundingové kampaně, která zajímala především kutily se zálibou v 3D tisku. Česká společnost Strojtools v ní totiž shání prostředky na rozběhnutí výroby upgradu pro jednu z nejdostupnějších hobby tiskáren na světě od společnosti Prusa Research. A jak se zdá, o takový upgrade je skutečně zájem.

3D tiskárny od Prusa Research Josefa Průši patří ve světě mezi nejoblíbenější, a to především v komunitě tzv. hobby makerů, kteří si tisknou ve svém volném čase a pro radost. Obliba tiskáren s ikonickou oranžovou barvou spočívá především v jejich jednoduchosti, přesnosti a především dostupnosti. Modelu Mini se v roce 2019 podařilo prolomit magickou bariéru, když byl na trhu nabídnut za částku pod 10 tisíc korun.

A právě 3D tiskárnu Mini a její vylepšenou verzi Mini+ je nyní možné upgradovat natolik, že svou kvalitou tisku mohou konkurovat podstatně dražším 3D tiskárnám. Za vylepšením s názvem Lvl 2 však nestojí Prusa Research, ale společnost Strojtools, která se rozhodla najít prostředky na distribuci takového upgradu v kampani na Kickstarteru.

Cílem společnosti, která se jinak specializuje na výrobu prototypových dílů, bylo vybrat částku 3150 dolarů, tedy něco málo přes 70 tisíc korun. Přibližně týden do konce kampaně však zájemci společnosti přispěli částkou několikanásobně vyšší, přesahující 13 tisíc dolarů, tedy přes 300 tisíc korun.

Cena samotné již složené tiskárny Prusa Mini+ činí 12 tisíc korun, v rozloženém stavu je pak nabízena za 11 tisíc korun. Kdo chce k jejímu upgradu využít řešení nabízené Strojtools, může využít nabídku na Kickstarteru, kde je základní vylepšení k mání za 55 eur, tedy přibližně 1350 korun.

Celý upgrade se skládá ze dvou částí. Některé díly si zájemci vytisknou sami na své tiskárně a doplní jimi součástky, které jim přijdou poštou od Strojtools. Hlavním dílem je výztuha osy X z pevnostního duralu, kterou společnost vyrábí na strojích, které jinak produkují díly pro automotive.

Celý upgrade by měl tiskárně přidat na přesnosti, nosnosti, snížit chvění, zlepšit povrch tištěných dílů a také chránit osu X proti poškození, nárazu či pádu. Celý upgrade by měl být navíc velmi jednoduchý na instalaci a také nastavení tiskárny.

Rubriku Tech podporujítrask-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym